Glinka biała jako forma delikatnej pielęgnacji
Wykorzystywanie w kosmetyce składników naturalnych cieszy się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród ich producentów jak i nas, użytkowników, którzy coraz chętniej wybieramy
Hydrolat, czyli naturalne ukojenie na upalne dni.
Bardzo często szukamy kosmetyków uniwersalnych – takie, które pozwolą nam nie tylko na zachowanie pięknego wyglądu naszej skóry, ale również zapewnią komfort użytkowania, zdrowy, naturalny skład i spore zastosowanie. Właśnie z tego powodu coraz popularniejsze stają się hydrolaty. Ze względu na to, że są to produkty naturalne, ich zastosowanie zależne jest od właściwości rośliny, z których zostały stworzone.
Co to są hydrolaty i jak działają?
Peeling ryżowy. Czemu jest taki wyjątkowy?
Dlaczego ryż?
Ryż może być stosowany jako świetny środek złuszczający. Peeling ryżowy jest tego najlepszym dowodem, to naturalna i nieinwazyjna metoda na oczyszczenie skóry. Dodatkowo ryż ma również właściwości przeciwstarzeniowe i chroni przed Słońcem, dobrze działa w walce z trądzikiem i innymi stanami zapalnymi skóry. Będąc bardzo skutecznym elementem w pielęgnacji skóry, ryż może być również stosowany w pielęgnacji włosów. Pobudza ich wzrostu, spowalnia proces siwienia i leczy łupieżu. Ryż jest dobrze znany z tego, że zmiękcza skórę, nawilża i regeneruje stany zapalne, jest idealnym rozwiązaniem dla Twoich regularnych zabiegów kosmetycznych.
Dodatkowe właściwości ryżu:
- Wysoka zawartość witamin z grupy B
- Obfitość mikroelementów takich jak: żelazo, wapń, cynk i mangan.
- Zawartość antycyjanów (substancje o właściwościach przeciwnowotworowych)
Serum do twarzy. Jakie wybrać?
Serum do twarzy o bogatym składzie może stanowić jeden ze sposobów na to, aby osiągnąć efekt świeżej, zdrowej, pełnej blasku skóry twarzy, o którym marzy wiele pań. Jest to taki produkt, który posiada zazwyczaj niewielką pojemność, ale jego skład jest skoncentrowany. Najczęściej też, każde serum posiada informację o tym, jaki efekt można uzyskać dzięki jego stosowaniu- wygładzenie, nawilżenie, regeneracja lub działanie przeciwstarzeniowe. W jaki sposób można wpleść ten kosmetyk w swoją codzienną pielęgnację, jakie produkty wybierać i czy serum ma szansę sprawdzić się w praktyce?
Olej Jojoba. Co to takiego?
Z pewnością słyszeliście o oleju Jojoba i jego znakomitych właściwościach, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry, włosów oraz paznokci, jednak jeżeli nigdy nie zetknęliście się z tym naturalnym produktem warto, abyście przeczytali dzisiejszy wpis. Opowiemy w nim o zastosowaniu oleju Jojoba oraz o tym, czym właściwie jest ten niezwykły olejek i kiedy warto zacząć go stosować.
Olej z pestek malin – Właściwości
Oleje są najlepszą rzeczą, jaką oferuje nam Matka Natura. Substancje naturalne, które znajdują się w roślinach wykazują korzystne działanie na naszą urodę i stan zdrowia. Jednym spośród nich jest olej z pestek malin, który działa znakomicie na naszą urodę. To jeden ze składników kosmetyków używanych do pielęgnacji włosów, ciała i twarzy. Co powinno się na jego temat wiedzieć?
Olej z opuncji figowej, czyli prawdziwy skarb Azteków.
Dobroczynne działanie pestek opuncji figowej, obficie występującej na nasłonecznionych rozległych połaciach Meksyku, znane było już prekolumbijskim Aztekom. Wśród rdzennych ludów Ameryki Środkowej opuncja figowa była uważana za roślinę świętą, dzięki swym właściwościom traktowano ją jako dar bogów dla ludzi. Szybko zyskała też w oczach pierwszych Europejczyków, którzy stanęli na ziemi meksykańskiej i przywieźli jej owoce na Stary Kontynent. Stąd, dzisiaj opuncję figową możemy spotkać także w ciepłych, południowych częściach Europy, choć w dalszym ciągu najobficiej występuje na obszarze rozciągającym się od Morza Karaibskiego po Zatokę Meksykańską. Najbardziej znana jest zaś ta roślina z pozyskiwanego z niej drogocennego olejku, przez wielu uważanym za najdroższy olejek świata.
Peeling cukrowy, czyli kosmetyczny przyjaciel na lato.
Gładka i jędrna skóra to marzenie wielu kobiet na całym świecie. Nie każda z nas jednak cieszyć może się dziś idealnymi genami wpływającymi na fantastyczny stan naszej skóry. Z czasem jej warstwy zaczynają też wiotczeć, tracąc swoją pierwotną elastyczność. Z tego powodu warto wcześniej zadbać o kondycję naszej skóry i nie wiąże się to z wydawaniem fortuny w salonach odnowy biologicznej. Wystarczy stosować regularne, domowe zabiegi na ciało, jednym z nich jest peeling cukrowy, powtarzany minimum raz w tygodniu. Stosowany regularnie potrafi zdziałać cuda. Poznaj wszystkie jego zalety.
Olejek magnezowy jako forma zewnętrznej suplementacji – czy warto?
Dla utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej niezbędne jest zadbanie o wszystkie potrzebne nam minerały i witaminy. Istotnym elementem dla funkcjonowania organizmu jest magnez, który m.in. zapobiega chorobom serca, stabilizuje funkcje układu nerwowego, a także poprawia pamięć i myślenie. Jak zaopatrzyć się w ten nieoceniony składnik, by nie narazić się na jego niedobór?
Olej arganowy – magiczne właściwości
Ludzkość od zawsze poszukuje eliksiru młodości. Składnika, który zadba o nasze piękno, uzdrowi, odmłodzi. Nie musimy jednak szukać zagubionego skarbu, ponieważ jest on dobrze znany. To olej arganowy.
Jak dobrać peeling do rodzaju cery?
Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki któremu nasza skóra jest zdrowa i promienna jest peeling. Jest on równie ważny, co oczyszczanie i nawilżanie. Regularne złuszczanie martwego naskórka wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia, usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka i dotlenia komórki. Każdy rodzaj cery wymaga raz na jakiś czas odświeżenia, jednak nie bez znaczenia jest odpowiedni dobór preparatu złuszczającego do potrzeb naszej cery.
Niestety źle dobrany i nieprawidłowo wykonywany peeling może narobić więcej szkody niż pożytku. Zbyt agresywne traktowanie peelingiem skóry wrażliwej, suchej, a także trądzikowej może skutkować nasileniem podrażnień i stanów zapalnych. W drogeriach i aptekach dostępne są różne rodzaje kosmetyków złuszczających- peeling ziarnisty, peeling enzymatyczny oraz peel- off. Sprawdź, jak prawidłowo dobrać peeling do rodzaju cery.
Hydrolaty. Co to takiego?
Hydrolaty są otrzymywane w procesie destylacji z parą wodną całych roślin lub ich poszczególnych części. Z tego względu nazywane są też czasami âwodami kwiatowymiâ. W takim procesie otrzymuje się olejek eteryczny i wodę podestylacyjną, która jest właśnie hydrolatem. Zawiera ona cenne substancje roślinne, rozpuszczalne w wodzie, oraz niewielką ilość olejku eterycznego.
Glinka zielona w kosmetyce
Glinka zielona to wspaniały kosmetyk, dzięki któremu nasza skóra może wiele zyskać. Co warto wiedzieć na temat kosmetycznych właściwości glinki? Jakie problemy dermatologiczne można dzięki niej pokonać?
Składnik: Spirulina
Spirulina to wodorost o niebiesko-zielonej barwie. Jej nazwa związana jest ze spiralnym kształtem maleńkich listków. Mimo mikroskopijnych rozmiarów jest prawdziwym skarbcem cennych związków mineralnych.
Tłuszcz na skórze – czym jest warstwa hydrolipidowa?
Na początek zapraszamy na krótką powtórkę z biologii. Najbardziej zewnętrzną częścią skóry jest warstwa rogowa naskórka. To dopiero na jej powierzchni (pokrytej zwykle warstwą martwego, złuszczonego naskórka) powstaje ochronna warstwa hydrolipidowa skóry. Nazwa tej ostatniej wynika z jej budowy – składa się z mieszanki wody (potu) i tłuszczu (sebum).
Naturalny peeling kawowy.
Jedna filiżanka gorącego, mocnego naparu z kawy wystarczy, aby podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie tłuszczu. Wspomagając krążenie krwi, dotlenia organizm. Dzięki temu wkrótce po wypiciu espresso uzyskujemy efekt „odświeżenia” umysłu a kondycja, zarówno psychiczna, jak i fizyczna, ulega poprawie. Bogata jest w antyoksydanty chroniące komórki ciała przed uszkodzeniami. Jeden kubek kawy to solidna dawka witamin z grupy B oraz potasu, manganu i magnezu.
Zmywanie makijażu – jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej?
Podstawą skutecznej pielęgnacji skóry jest dokładne oczyszczenie. Pamiętaj, aby nie kłaść się spać w makijażu i choć chwilę poświęcić na dokładne zmycie pozostałości po nim. Zapominanie o oczyszczeniu może w bardzo krótkim czasie poskutkować nieestetycznymi wypryskami i błyszczeniem się skóry. Pokryta make-upem cera nie oddycha, pory ulegają zatkaniu. Staranny demakijaż pomoże nam nie tylko usunąć resztki kolorowych kosmetyków, nadmiar sebum i zanieczyszczenia twarzy, ale użyte w tym celu kosmetyki mogą mieć także walory pielęgnacyjne.
Masaż twarzy – jak go wykonać i… właściwie po co?
W naszym codziennym zabieganiu trudno czasem wyobrazić sobie, że moglibyśmy przeznaczyć jeszcze kilkanaście dodatkowych minut dziennie na kolejne zabiegi pielęgnacyjne, szczególnie, kiedy efekty ich stosowania nie są widoczne natychmiast. Będziemy jednak próbowali przekonać Was, że masaż twarzy to nie tylko doskonały sposób na relaks, ale również niezbędny zabieg w profilaktyce przeciwstarzeniowej.
Składnik: Olejek z kwiatów pomarańczy
Już w starożytności aromatyczne olejki kwiatowe wykorzystywane były jako naturalne perfumy. Ze względu na swoje właściwości odżywcze oraz aromaterapeutyczne do dziś dodawane są do naszych ulubionych kosmetyków. Olejek neroli – szlachetny olejek z kwiatu gorzkiej odmiany pomarańczy – był jednym z ulubionych zapachów żony włoskiego księcia Neroli w XVI w – stąd jego nazwa. Ponieważ z kilograma kwiatów otrzymuje się około 0,5 -1 ml olejku neroli (na litr olejku trzeba przeznaczyć więc minimum tonę białych kwiatów), do dziś pozostaje on składnikiem luksusowym.
Pielęgnacja ust – co zrobić, by mieć piękne usta?
Wypielęgnowane, muśnięte szminką usta podkreślają urodę i często nie wymagają żadnej dodatkowej oprawy. Aby jednak makijaż ust prezentował się nienagannie musimy zadbać o jędrność i nawilżenie tej partii twarzy.