Cart

Mydła naturalne

Podstawowym zabiegiem higienicznym każdego człowieka jest mycie ciała. Czynności mające na celu oczyszczenie skóry są powtarzane codziennie, a to oznacza, że skóra będąca największym organem człowieka ma kontakt z przeróżnymi kosmetykami myjącymi. Skóra ma właściwość wchłaniania tego co się na niej znajduje, dlatego mówi się, że kosmetyki do jej pielęgnacji powinny być bardzo zbliżone do pożywiania, czyli jak najbardziej naturalne.

Czytaj więcej…

Naturalne mydło podstawą codziennej pielęgnacji.

Właśnie ze względu na fakt przyswajalności kosmetyku przez skórę wybór kosmetyków stosowanych do jej pielęgnacji powinien być bardzo rozważny. Mydła naturalne pochodzą ze składników pozyskiwanych z roślin, dlatego ich bazą są oleje roślinne oraz gliceryna roślinna. Dzięki temu skóra podczas mycia jest oczyszczana w dużo bardziej przyjemny sposób niż ma to miejsce w przypadku zastosowania drogeryjnych kosmetyków. Oleje roślinne zawarte w mydłach naturalnych posiadają całą gamę dobroczynnych witamin i minerałów, dlatego wybór naturalnych kosmetyków pozwala na dostarczenie potrzebnych składników odżywczych również poprzez skórę. Dodatkowo, roślinne oleje są wspaniałe do głębokiego nawilżania naskórka, co przekłada się na młody wygląd skóry.

Mydło naturalne zapewnia dogłębne oczyszczanie.

Często zdarza się, że stosowane powszechnie kosmetyki myjące mogą niedostatecznie oczyszczać skórę. W takich sytuacjach szybko pojawia się uczucie braku swieżości. Często może się też zdarzyć, że skóra po kontakcie z takimi kosmetykami jest podrażniona, a zaczerwienienia temu towarzyszące mogą się utrzymywać przez dłuższy czas. Mydła naturalne bardzo dokładnie oczyszczają naskórek, a obecność takiego składnika jak lanolina zapewnia swoistą warstwę ochronną. Dodatkowo, oleje konkretnych rodzajów mogą mieć różnorakie zastosowanie, na przykład mogą być pomocne w oczyszczaniu skóry trądzikowej, co widocznie wpłynie na poprawę jej kondycji.

Dodatkowym atutem stosowania takiej naturalnej pielęgnacji oczyszczającej jest fakt niskiej ceny mydła i jego wyjątkowa wydajność. Naturalne mydło może służyć jako kosmetyk stosowany zarówno do mycia rąk, jak również kompleksowo. Dzięki temu codzienna pielęgnacja nie wymaga zakupu wielu drogich kosmetyków, a stan skóry już w niedługim czasie stosowania naturalnego mydła znacząco się poprawi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.