Cart

Szampony

Naturalne metody pielęgnacji stale zyskują na popularności. Dzięki swojej skuteczności i bezpieczeństwu stosowania stanowią bowiem znacznie lepszą alternatywę dla kosmetyków pełnych uczulającej, podrażniającej i przesuszającej chemii. Naturalne składniki goszczą już nie tylko w kosmetykach do pielęgnacji skóry, ale również w tych przeznaczonych do oczyszczania włosów i skóry głowy. Szampony naturalne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie moc substancji aktywnych, zawartych w roślinach i minerałach.

Czytaj więcej…

Szampony naturalne – co zawierają?

Rolą szamponu do włosów jest przede wszystkim dokładne oczyszczenie skóry głowy oraz samych kosmyków na całej ich długości. Kosmetyk powinien dbać przy tym o odpowiednie nawilżenie tworzących je komórek, a także o ich odżywienie. Dzięki temu, że szampony naturalne zawierają wyłącznie łagodne substancje myjące, ich użytkownik może mieć pewność, że produkt oczyści skórę głowy i włosy bez ich nadmiernego przesuszania. Poza tym, w kosmetykach tego typu zawarte są również składniki bogate w minerały, witaminy i kwasy tłuszczowe, których zadaniem jest nawilżenie, odżywienie i zregenerowanie komórek. Oleje roślinne, masło shea i wyciągi ziołowe obecne w szamponach to moc natury, pozwalająca zadbać o zdrowie i piękny wygląd fryzury.

Szampon w kostce – ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków

Wśród kosmetyków oczyszczających o naturalnym, przyjaznym weganom i wegetarianom składzie znajdują się również innowacyjne szampony w kostce. Produkty tego typu są niezwykle wydajne, a także wygodne w użyciu. Ich formuły opierają się na bazie łagodnych, przyjaznych skórze i włosom składników. Jednocześnie dzięki braku plastikowego opakowania, każdy szampon w kostce jest także kosmetykiem ekologicznym, gdyż nie generuje odpadów niepodlegających biodegradacji. Szampony w kostce wystarczają na bardzo długo, dobrze się pienią i pięknie pachną. Często zawierają w swoim składzie nierafinowane oleje roślinne oraz olejki eteryczne, które w naturalny sposób pielęgnują i wzmacniają włosy, nadając fryzurze atrakcyjny wygląd.

Osoby, które zmagają się z problemem osłabionych, zniszczonych włosów oraz podrażnionej czy przesuszonej skóry głowy powinny w pierwszej kolejności rozważyć zamianę tradycyjnego szamponu na szampon naturalny. Stanowi on bowiem doskonałe remedium na negatywne skutki codziennego korzystania z kosmetyków pełnych syntetycznych składników, sztucznych substancji zapachowych czy niepotrzebnych barwników.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.