Peeling ryżowy. Czemu jest taki wyjątkowy?
Ryż jest nieodłączną częścią kuchni wielu kultur, ale i oczywiście naszej, domowej. To wszechstronne ziarno ma wysoką wartość odżywczą. Czy wiesz, obfitość ryżu w wiele korzystnych właściwości jest zbawienna zarówno dla diety, jak i wyglądu Twojej skóry?
Ten dość zaskakujący element kosmetologii, był używany na całym świecie od setek lat. Na co więc czekasz? Poeksperymentuj ryżem i odkryj nowy, ciekawy sposób na zadbanie o Twoje piękno. Zapraszamy do wpisu o cudownym produkcie jakim jest peeling ryżowy.
Dlaczego ryż?
Ryż może być stosowany jako świetny środek złuszczający. Peeling ryżowy jest tego najlepszym dowodem. To naturalna i nieinwazyjna metoda na oczyszczenie skóry. Dodatkowo ryż ma właściwości przeciwstarzeniowe, chroni przed słońcem, dobrze działa w walce z trądzikiem i innymi stanami zapalnymi skóry. Ryż jako bardzo skuteczny element w pielęgnacji skóry doskonale się nadaje do pielęgnacji włosów. Pobudza ich wzrost, spowalnia proces siwienia i leczy łupież. Ryż jest dobrze znany z tego, że zmiękcza skórę, nawilża i regeneruje stany zapalne. Z uwagi na swoje liczne zalety, ryż jest idealnym rozwiązaniem dla Twoich regularnych zabiegów kosmetycznych.
Dodatkowe właściwości ryżu:
- Wysoka zawartość witamin z grupy B
- Obfitość mikroelementów takich jak: żelazo, wapń, cynk i mangan.
- Zawartość antycyjanów (substancje o właściwościach przeciwnowotworowych)
Tradycja piękna
Stosowanie ryżu w różnych rytuałach upiększających na przestrzeni wielu stuleci obdarzyło azjatyckie kobiety azjatyckie długimi, lśniącymi włosami i nieskazitelną skórą, która niewątpliwie jest podziwiana na całym świecie. Tajemnica? Odwieczna tradycja stosowania ryżu do odżywiania skóry i włosów. W Japonii puder ryżowy był używany do malowania twarzy, szyi i klatki piersiowej zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Japońskie kobiety stosowały swego rodzaju peeling ryżowy polerując swoją skórę małymi woreczkami z otrębami ryżowymi, aby nadać jej atrakcyjny wygląd. Już w roku 800 n.e. szlachetne damy z japońskiego dworu cesarskiego znane były z długich, czarnych włosów i pięknej skóry. Zawdzięczały to właśnie ryżowi i wodzie ryżowej.
Peeling skóry dla doskonałego wyglądu
Naturalny, organiczny peeling ryżowy domowej roboty utrzyma Twoją skórę piękną i zdrową.
Jednym z sekretów utrzymywania młodej i nawilżonej skóry jest jej regularne złuszczanie. W zależności od rodzaju skóry możesz stosować peeling raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa. Dzięki peelingowi pomagasz zregenerować swoją skórę, pozbywając się martwych komórek i poprawiając krążenie krwi. Za sprawą peelingu ryżowego Twoja skóra będzie gotowa wchłonąć więcej wartościowych składników odżywczych obecnych zarówno w samym ryżu, jak i w innych kosmetykach.
Peeling ryżowy do skóry tłustej
Jeśli Twoja skóra jest tłusta, ucieszysz się a informację o tym, że ryż doskonale matuje skórę i zapobiega trądzikowi. Naturalny środek nie pogorszy stanu Twojej cery. Nałóż peeling ryżowy na twarz i wmasuj go kolistymi ruchami co najmniej przez minutę, a następnie umyj zimną wodą. Możesz wykonać taki zabieg nawet dwa razy w tygodniu.
Peeling ryżowy a sucha skóra
A co jeśli masz suchą skórę? Połączenie ryżu i woski pszczelego będzie dla Ciebie idealne. Wosk ma wiele przeciwutleniaczy i jest dobrym składnikiem nawilżającym. Oba te składniki odświeżą Twoją suchą skórę i sprawią, że Twoja twarz znów będzie pełna blasku i zdrowia. Peeling ryżowy jest wyborem idealnym dla skóry suchej.
Ryżowy peeling przeciwzmarszczkowy
Doskonałe właściwości nawilżające, oczyszczające oraz zawartość substancji zapobiegających działaniu promieni UV czynią z ryżu doskonały środek przeciwzmarszczkowy. Stosując peeling ryżowy, pozostawiasz swoją skórę czystszą, świeższą i delikatniejszą. Ponadto działanie przeciwko zmarszczkom czyni z tego zabiegu dobrą profilaktykę przeciwko procesowi starzenia się.
WITAMINY I MINERAŁY NAJLEPSZE DLA SKÓRY
Pamiętaj, aby zawsze być delikatnym dla swojej skóry. Nigdy nie stosuj peelingu częściej niż dwa razy do wielu razy w tygodniu. Zawsze delikatnie i ostrożnie traktuj swoją skórę podczas aplikacji środka, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia skóry. Po peelingu bardzo ważne jest, aby natychmiast zapewnić skórze nawilżenie za pomocą kremu, balsamu lub olejku.
A co z woskiem pszczelim?
Wosk ma olbrzymie właściwości ochronne, właśnie dlatego znajduje się w wielu kosmetykach i środkach higieny. Wosk pszczeli blokuje dostęp wilgoci do naszej skóry, ale jednocześnie pozwolą jej oddychać, tworząc skuteczną, długotrwałą ochronę. To niesamowite, że wosk nie tylko utrzymuje naszą skórę w stanie nawilżenia, ale także chroni ją przed trudnymi warunkami otoczenia. Wosk pszczeli działa również jako środek zmiękczający i odżywczy.
Wosk pszczeli ma również właściwości lecznicze, dzięki czemu jest popularnym składnikiem również w produktach do pielęgnacji ciała. Działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i antybakteryjne sprawia, że wosk pszczeli jest bardzo pomocny w gojeniu mniejszych ran i urazów. Można go również stosować przy lekkich podrażnieniach skóry, dzięki czemu jest idealnym dodatkiem do peelingu zapobiegającego podrażnieniom. Wosk pszczeli działa jako przeciwutleniacz i jest dobrym źródłem witaminy A. Składnik ten doskonale nadaje się do stosowania w produktach przeznaczonych do skóry suchej i szorstkiej, ponieważ witamina A działa nawilżająco i stymuluje naprawę komórek.
Zapraszamy do sprawdzenia recenzji o produkcie z naszego sklepu.
Peeling ryżowy w naszym sklepie – Sprawdź