Cart

Olejki

Olejki do włosów.

Prawdopodobnie każda osoba posiadająca dłuższe lub krótsze włosy, pragnie tego aby wyglądały one na zdrowe, mocne i odżywione. Obecnie na rynku dostępne jest mnóstwo produktów, które mają w tym pomóc, jednak spoglądając na ich skomplikowany skład zawierający syntetyczne, nieznane większości ludzi substancje, wiele osób rezygnuje z dalszych poszukiwań odpowiednich dla siebie środków pielęgnujących. Z pomocą przychodzą olejki do włosów, które dzięki swojej uniwersalności, przystępności w użyciu oraz naturalnej mocy w zakresie pielęgnacji, pomogą każdemu dopasować odpowiedni dla jego włosów produkt. Czytaj więcej…

Dlaczego warto stosować olejki na włosy?

Olejki do włosów, dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz minerałów odżywiają włosy, nadają im połysk oraz znacznie ułatwiają ich rozczesywanie i stylizację.

Oprócz tego, tworzą one na włosach tzw. warstwę okluzyjną – powłokę która zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci we włosach, tym samym chroniąc je przed przesuszaniem. Dzięki temu są one także bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne – stają się bardziej elastyczne i wytrzymałe. Ta właściwość olejków sprawia, że stosowane wraz z innymi kosmetykami, znacznie potęgują ich działanie, kiedy oba stosowane są regularnie.

Wiele rodzajów olejków zapewnia także ochronę przed ultrafioletowym promieniowaniem, na które narażone są włosy wyeksponowane na słońce. Tak jak zwraca się uwagę na ochronę skóry przed promieniami słonecznymi, tak samo włosy na to zasługują, aby mogły być silne i zdrowe.

Farbowane włosy dzięki stosowaniu na nie olejków, zyskują ochronę przed wypłukiwaniem koloru oraz matowieniem tekstury włosa – kosmyki dłużej utrzymają swoją świeżą barwę i połysk.

Używane na skórę głowy, olejki do włosów wspomagają ich porost oraz zagęszczenie, czego z pewnością pragnie większość osób, dla których ważna jest pielęgnacja swojej fryzury. Oprócz tego, masaż olejami wspomaga krążenie krwi oraz reguluje wydzielanie łoju, który przyczynia się do przetłuszczania włosów.

Jak używać olejków do włosów?

Zastosowanie tych produktów jest bardzo szerokie i uniwersalne – sposób korzystania z olejków można z łatwością dostosować do swoich potrzeb i możliwości. Z ich pomocą wykonać można olejowanie, na wiele różnych sposobów, m.in. na morko, na sucho, lub w misce. Poza tym, olejki do włosów stosować można na końcówki, zapobiegając rozdwajaniu się. Innym sposobem jest wykonanie masażu skóry głowy, który pomoże nam w jej nawilżeniu oraz poprawie krążenia, a co za tym idzie – w uzyskaniu pięknych, długich i gęstych włosów.

Moc tkwi w prostocie.

W odróżnieniu od wielu innych produktów do pielęgnacji włosów – olejki mają zwykle bardzo proste składy, a przy tym potrafią zdziałać cuda w kwestii dbania o fryzurę. Z ich użytkowaniem poradzi sobie naprawdę każdy, ze względu na jego przystępność i uniwersalność. Ze względu na szeroki wybór, każdy jest w stanie dopasować olej do typu swoich włosów oraz do indywidualnych potrzeb. Każda osoba, która zwraca uwagę na pielęgnację fryzury, powinna dać szansę olejkom do włosów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.