Cart

Pudry

Kąpiel nie tylko ma oczyszczać skórę i przywracać jej naturalną świeżość. Jest to także czynność będąca często doskonałą formą relaksu. Każda kąpiel wymaga jednak zastosowania odpowiednich preparatów, które nie tylko pozwolą się zrelaksować nawet po bardzo ciężkim dniu, ale również odżywią i odświeżą skórę. Dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pudry do kąpieli, najlepiej te o jak najbardziej wartościowym i naturalnym składzie. Czytaj więcej…

Czym są i jak działają pudry do kąpieli?

Pudry mają nie tylko właściwości relaksacyjne. Doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry, a ich użycie jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy do ciepłej wody wsypać około 100 gram produktu, spędzając w takim roztworze około kilkunastu minut. Co ważne, taka kąpiel nie wymaga zastosowania jakichkolwiek dodatkowych kosmetyków (które w połączeniu z pudrem mogłyby znacznie zminimalizować jego dobroczynne działanie). Po kąpieli nie ma konieczności stosowania jakichkolwiek balsamów do ciała. Dobrej jakości pudry do kąpieli bazują przede wszystkim na składnikach pochodzenia naturalnego, o silnych właściwościach pielęgnacyjnych i nawilżających. Najczęściej w tego typu produktach znaleźć można:

 • masło shea,
 • olej ze słodkich migdałów,
 • masło kakaowe,
 • olej z avocado,
 • skrobię,
 • olej jojoba,
 • olej makadamia,
 • oliwę z oliwek,
 • olej z pestek winogron,
 • aloes,
 • olej arganowy,
 • olej kokosowy,
 • witaminę C.

Pudry do kąpieli nie tylko relaksują, ale również nawilżają i wygładzają skórę, przez co nie ma konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych preparatów nawilżających. Naturalny skład i wartościowe składniki dodatkowo zmiękczają wodę, przez co taka kąpiel ma jeszcze bardziej zbawienny wpływ na stan skóry. Wiele kosmetyków tego rodzaju pozwala na skuteczne zniwelowanie towarzyszącego wielu osobom, dokuczliwego uczucia nadmiernej suchości skóry (nie jest to dolegliwość, na którą łatwo znaleźć skuteczny środek).

Pudry do kąpieli – dlaczego warto po nie sięgać?

Pudry do kąpieli mają wiele zalet, wpływając dobroczynnie na stan skóry. Przede wszystkim są to produkty naturalne, bazujące na wartościowych składnikach znanych i cenionych w kosmetologii od dawna. Kąpiel w nich nie tylko koi i odżywia, ale również relaksuje i pozwala się odprężyć nawet po najbardziej stresującym dniu. Wiele pudrów posiada też delikatny, ale bardzo aromatyczny zapach, co również zwiększa przyjemność zażywania kąpieli. Skóra jest gładka i miękka, a przy tym odprężona, dzięki czemu wygląda pięknie, młodo i promiennie. Są to kosmetyki naturalne, a co za tym idzie nie tylko skuteczne, ale również i bezpieczne w stosowaniu. Ryzyko wystąpienia wysypki czy nieprzyjemnego uczucia swędzenia jest w tym przypadku znikome. Warto jednak pamiętać o tym, że najlepsze i najbardziej spektakularne efekty pielęgnacji można uzyskać tylko w przypadku regularnych kąpieli z dodatkiem dobrej jakości pudru. Regularne stosowanie produktu jest gwarancją zachowania naturalnego przebiegu kluczowych dla komórek skóry reakcji, dzięki czemu jest ona miękka i odżywiona, a przy tym dłużej zachowuje swoją naturalną młodość i elastyczność. Wybierając puder do kąpieli warto jednak spojrzeć na skład, wybierając tylko te produkty, w których znalazły się wyłącznie wartościowe i naturalne składniki.

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.