Cart

single product

Świecznik z soli Kłodawskiej

39,90 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39.90 zł

Obecność świecznika z soli kłodawskiej w naszym domu z wyjątkiem aspektu dekoracyjnego pełni również funkcje zdrowotne. Regularne podgrzewanie bryłki solnej ma zbawienny wpływ dla naszych dróg oddechowych oraz wspomoże nas podczas kuracji przeziębienia.

Na stanie

Świecznik z soli kłodawskiej. 

Każdy z nas chyba pamięta, a na pewno każdy słyszał o lampce solnej. Stała w domu tworząc ciekawy element dekoracji i cieszyła oko pomarańczowym światłem, które przebijało się przez bryłkę soli. Nie będziemy ukrywać tego dziwnego zjawiska (choć według nas zupełnie normalnego), jakim było jej polizanie. Każdy był przecież ciekawy smaku i musiał się upewnić czy to na pewno sól. Zwyczajna ludzka ciekawość za każdym razem w tej kwestii wygrywała. Teraz lampka może wyglądać trochę inaczej, może być bardziej ekologiczna i nie potrzebuje już do cieszenia oka, żarówki, gniazdka i prądu. Prezentowany przez nas wyżej produkt, to alternatywa w postaci świecznika z naszej polskiej soli kłodawskiej z miejscem na świeczkę typu tealight.

Waga: około 2 kg, ale bryłki trafiają się różne.

Świecznik solny – Zadania

Obecność świecznika z soli kłodawskiej w naszym domu z wyjątkiem aspektu dekoracyjnego pełni również funkcje zdrowotne. Regularne podgrzewanie bryłki solnej ma zbawienny wpływ dla naszych dróg oddechowych oraz wspomoże nas podczas kuracji przeziębienia. Poniżej zapisaliśmy kilka ciekawostek, w jakich okolicznościach warto umilić sobie dzień towarzystwem ciepłego płomyka w kanciastej, solnej bryłce.

Jonizowanie pomieszczeń – Obecność telewizora, mikrofali, radia, czy komputera w naszym domu z wyjątkiem pełnienia swoich funkcji, wytwarza coś, czego nie możemy zobaczyć gołym okiem. Chodzi tu o tak zwane jony dodatnie, które należy łączyć w pary z jonami ujemnymi. To taki jeden z wielu przykładów równowagi, który występuje na świecie. W tym miejscu idealnym rozwiązaniem do odnalezienia pary dla naszych jonów dodatnich jest rozpalenie solnego świecznika, który pod wpływem ciepła wytwarza przeciwieństwo jonów dodatnich, czyli jony ujemne. Niezależnie czy mówimy o przestrzeni mieszkalnej, czy biurowej zawartość jonów w naszym powietrzu należy wyrównywać, więc jeśli Twoje biuro lub dom nie znajdują się blisko morza (wiadomo, najzdrowsze powietrze) to z całego serca polecamy raz na jakiś czas zapalić sobie taki solny świecznik w pomieszczeniu.

Koncentracja – Równowaga jonów dodatnich z ujemnymi w pomieszczeniu, gdzie obecnie się znajdujemy, wspomaga nasze procesy myślowe. W miejscach, gdzie panuje dobra jonizacja powietrza mamy szanse na większą koncentrację oraz przyjemny, lekki oddech, który pomoże nam komfortowo wykonywać nasze obowiązki.

Poprawa samopoczucia – Wiele historii wakacyjnych zaczyna się w kierunku morza. Otwarta przestrzeń, woda poza horyzont i świetne, czyste powietrze jako forma ukojenia dla naszych płuc. Może nasz świecznik nie oddaje szumu fal, ani nie zapewni też takich widoków, ale jego obecność w naszym pomieszczeniu wspomoże odpowiednią jonizację powietrza.

Oczyszczacz powietrza – Prawie wszystko na świecie można oczywiście czymś zastąpić. Zawsze istnieje alternatywa dla super drogich sprzętów i można wybrać coś co może jest mniej okazałe, ale równie dobrze spełnia swoją rolę. Świecznik w postaci bryłki w procesie podgrzewania pełni również funkcję oczyszczacza powietrza, uwalniając przestrzeń w naszym pomieszczeniu od grzybów, kurzu oraz roztoczy.

Zwiększenie zawartości tlenu – Odpowiednia jonizacja powietrza wpływa również na  zwiększenie zawartości tlenu w naszym pomieszczeniu. Przekład się to oczywiście na lepszą jakość snu oraz zwiększenie naszej efektywności w ciągu dnia.

Właściwości zdrowotne – Regularne podgrzewanie  solnego świecznika (za pomocą świecy typu tealight w jego wnętrzu) wspomoże leczenie górnych dróg oddechowych, przeziębień i kataru. Zaleca się  również jego stosowanie przy leczeniu alergii oraz astmy.