To nie magia, to naturalne olejki do ciała.
To nie magia, to naturalne olejki do ciała
Naturalne kosmetyki pielęgnacyjne cieszą się rosnącą popularnością. Coraz chętniej sięgamy po nie, porzucając kosmetyki syntetyczne, nafaszerowane chemicznymi substancjami, które nie zawsze dobrze służą skórze i zdrowiu. Nic więc dziwnego, że naturalne olejki wygrywają konkurencję z tradycyjnymi kremami do twarzy czy balsamami do ciała, bo nawet po niedługim okresie stosowania olejków – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – skóra zyskuje znacznie lepszą kondycję i tak upragniony młodszy, promienny wygląd.
Przyczyną cudownych właściwości naturalnych olejów… nie jest magia
Naturalne olejki roślinne zalicza się do najlepszych środków pielęgnacyjnych ze względu na ich fenomenalny skład. Mają one wielowartościowe kwasy tłuszczowe, ogromne zdolności nawilżające i doskonale wspomagają każdy proces regeneracyjny zachodzący w obrębie skóry. Prawdziwą wisienką na tym torcie jest bardzo duża zawartość substancji o właściwościach antyoksydacyjnych. To dzięki nim naturalne oleje pielęgnacyjne wprost wymiatają wolne rodniki z powierzchni skóry, które w ogromnej mierze są przyczyną starzenia się skóry.
I choć wielu trudno w to uwierzyć, to oleje przywracają właściwe tempo wytwarzania sebum, łagodząc zarówno objawy przesuszenia skóry, jak i dolegliwości trądzikowe. Co też jest zaskakujące, naturalne oleje roślinne nie naruszają ochronnej bariery hydrolipidowej, a zatem wspierają skórę w walce o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.
Zobacz także: CZYTAJ SKŁADY! O TYM, DLACZEGO WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O KOSMETYKACH
Trzeba jednak pamiętać o tym, że naturalne oleje mogą zaoferować skórze swoje cudowne właściwości tylko wtedy, gdy są odpowiednio pozyskiwane i przetwarzane. Zatem należy wybierać oleje nierafinowane, czyli tłoczone na zimno. Oleje rafinowane tracą większość wartościowych właściwości, ponieważ proces rafinacji przeprowadza się w warunkach wysokiej temperatury, z udziałem różnych środków chemicznych. Następnie, w czasie oczyszczania, z olejów rafinowanych usuwana jest większość składników wartościowych dla skóry.
Rodzaje olejków kosmetycznych
Wśród olejków stosowanych do codziennej pielęgnacji wyróżnia się te określane jako: suche, półsuche i nieschnące. Te pierwsze przeznaczone są do cery tłustej i mieszanej. Mają lekką konsystencję i bardzo szybko wchłaniają się, a to sprawia, że na skórze nie pozostaje tłusty film. Oleje tego typu nie zatykają porów skóry i dzięki temu można je używać nawet do cery trądzikowej. Po otwarciu opakowania mogą być przechowywane przez około trzy miesiące. Do olejów suchych zaliczają się: olej z czarnuszki, olej ze słodkich migdałów, z konopi i opuncji figowej.
Oleje półschnące dedykowane są skórze normalnej i mieszanej. One także nie pozostawiają tłustego filmu na powierzchni skóry, bo ich konsystencja jest lekka i delikatna. Oleje półschnące idealnie sprawdzają się jako kosmetyki służące do podstawowej pielęgnacji skóry. Po otwarciu buteleczki olej zachowują swoje właściwości przez około sześć miesięcy. Najpopularniejszym olejem półschnącym jest olej arganowy.
Ostatnią grupą olejów są te nieschnące, których przykładem jest chociażby zwykła oliwa z oliwek. Ta grupa olejów przeznaczona jest do skóry suchej i dojrzałej, czyli do tych rodzajów cery, które wymagają intensywnego nawilżania. Oleje nieschnące mają dość ciężką konsystencję i bardzo wolno wchłaniane są przez skórę. Czasami potrafią zapychać pory, a więc nie należy ich używać do pielęgnacji ani cery tłustej, ani mieszanej. Po otwarciu opakowania zachowują swoje właściwości maksymalnie przez osiem miesięcy.
Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty olei naturalnych.
Dziękujemy za przeczytanie wpisu 🙂