Cart

single product

Kominek do wosku – szary

16,99 

Ceramiczny kominek do wosku lub  na olejek zapachowy. Służy do aplikacji olejków i wosków zapachowych.

+ 2 podgrzewacze gratis 

Na stanie

Opis

Aromaty mają prawdziwy wpływ na to, co myślimy bądź czujemy, a także na to, jak współdziałamy z otaczającym światem, który na każdym kroku rzuca nam wyzwania. Właśnie dlatego jedną z najbardziej skutecznych metod zapobiegania negatywnym wpływom naszej rutyny jest aromaterapia. Zmniejsza zmęczenie, pokonuje irytacje, redukuje stres, relaksuje przed snem, pomaga odnaleźć równowagę i zadbać o zdrowie w codziennym pędzie życia.

Aromaterapia polega przede wszystkim na użyciu olejków eterycznych i zapachowych. Wiedza o zdrowotnych właściwości olejków jest zakorzeniona w kulturach wielu krajów i do tej pory jest poszerzana przez współczesną naukę. Nawet minimalne stężenie zapachu w powietrzu jest w stanie wywołać silną reakcje organizmu. Przykładowo, kilka kropelek olejku jaśminowego pobudza aktywność mózgu w takim samym stopniu jak kawa. Woń eukaliptusa z kolei normalizuje oddychanie oraz regeneruje cały układ oddechowy. 

Aromaterapia pobudza nie tylko ciało, lecz też umysł. Bez harmonii wewnętrznej w końcu niemożliwe jest osiągnięcie dobrostanu fizycznego. Kominki zapachowe z naszej oferty pomogą stworzyć odpowiednią atmosferę dla relaksu i regeneracji w każdym pomieszczeniu oraz doskonale się sprawdzą jako nieodzowny element aromaterapii.

Nasze kominki zapachowe wyróżniają się lakonicznym kształtem i łagodną kolorystyką. Minimalizm wyglądu, subtelność odcieni i wzorów sprawią, że nadadzą harmonijny charakter każdemu pomieszczeniu. Kominki ceramiczne z naszej oferty występują w czterech kolorach: czarnym, białym, zielonym i szarym. Bez problemu wpasują się do dowolnej aranżacji. Niemałoważny w kontekście ich zastosowania jest fakt, iż są wykonane z wysokiej jakości ceramiki odpornej na wysokie temperatury. Każdy kominek zapachowy jest wyposażony w specjalną miseczkę, przeznaczoną na wosk lub olejek (zapachowy bądź eteryczny). W dolnej części kominka ceramicznego znajduje się miejsce na świeczkę, która bezpośrednio podgrzewa miseczkę. Wskutek wyparowania zawartości miseczki, aromatyczny zapach wypełnia każdy zakątek pomieszczenia. W zależności od wybranej esencji, można skutecznie się pozbyć się złego nastroju, zrelaksować się, a ponadto zwalczyć ból głowy, przeziębienie oraz liczne dolegliwości.

Sposób użycia: należy wypełnić miseczkę ciepłą wodą, dodać kilka kropel olejku – można je również wymieszać, stwarzając własną unikalną kompozycję zapachową. W miseczce można roztapiać cały wosk lub jego fragment, nie należy dodawać do wosku wody. W celu uzyskania najlepszego efektu, należy się stosować do kilku prostych zasad: