Cart

Słownik:
 

Malina

Malina zastosowana w kosmetykach doskonale nawilża i tonizuje skórę. Zawiera kwas salicylowy o działaniu antyseptycznym, poprawiającym wydzielanie sebum. Kwasy owocowe przywracają optymalne pH, delikatnie usuwają martwy naskórek wspomagając naturalne oczyszczanie skóry i poprawiają jej koloryt. Maliny bardzo dobrze oczyszczają skórę z zanieczyszczeń i toksyn. Piękny aromat relaksuje i odpręża.
 

Masło kakaowe

Z nasion Kakaowca właściwego wytwarza się kakao oraz masło kakaowe, a z nich z kolei tak uwielbiane przez większość napoje i czekoladę. Masło kakaowe posiada lekko brązową barwę oraz delikatny i bardzo przyjemny kakaowy aromat. Zawiera witaminy, potas, magnez, wapno, żelazo oraz kwas oleinowy, dzięki któremu rewelacyjnie regeneruje i nawilża skórę. Ponadto zawarte w nim naturalne antyutleniacze neutralizują działanie wolnych rodników niszczących skórę. Masło kakaowe może być z powodzeniem stosowane do skóry dojrzałej, eliminując zmarszczki oraz nadając jej gładkości i blasku. Ponadto masło kakaowe jest jednym z najtwardszych naturalnych tłuszczy, lecz w zetknięciu z ciałem i poprzez wytworzone przez pocieranie ciepło idealnie rozprowadza się po skórze.
 

Masło shea

Masło shea (karite) właściwie nie jest masłem, a olejem, który uzyskuje się z nasiona drzewa dziko rosnącego w Afryce – masłosza Parka. Drzewo to jest tam uznawane za święte, ponieważ  żywi, leczy, i pielęgnuje lokalnych mieszkańców. Z pozyskiwaniem z niego owoców związane są rozmaite rytuały i zwyczaje. Jego działanie znalazło wiele zastosowań w kosmetyce. Odżywia i chroni skórę przed wysuszeniem, poprawia jej elastyczność oraz wzmacnia cement międzykomórkowy. Jest naturalnym filtrem UV. Zawiera wiele witamin i składników mineralnych, które odżywiają i regenerują skórę. Zmniejsza stany zapalne oraz działa antyseptycznie.
 

Morszczyn

Algi są znakomicie przyswajane przez ludzkie tkanki, ponieważ skład chemiczny ich plazmy podobny jest do składu plazmy człowieka. Morszczyn pęcherzykowaty to glon, wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń, zwłaszcza wywoływanych brakiem jodu w diecie. Morszczyn zawiera zrównoważony kompleks witamin, A, B1, B2, C oraz potas, wapń, miedź, cynk, mangan. Posiada działanie przeciwzmarszczkowe, odżywcze, nawilżające, oczyszczające, napinające, wzmacniające i wyszczuplające.

Dodaj komentarz