Cart

single product

KWAS HIALURONOWY 1,5 %

29,00 

Kwas hialuronowy to substancja występująca w ludzkim organizmie w postaci soli sodowej, czyli hialuronianu sodu. Należy on do związków, które mają taką samą budowę chemiczną u ssaków i bakterii. W skórze właściwej, mazi stawowej, a także ciele szklistym oka występuję w największym stężeniu. Z naukowego punktu widzenia kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje we wszystkich żywych organizmach.

Na stanie

Opis

Kwas hialuronowy to substancja występująca w ludzkim organizmie w postaci soli sodowej, czyli hialuronianu sodu. Należy on do związków, które mają taką samą budowę chemiczną u ssaków i bakterii. W skórze właściwej, mazi stawowej, a także ciele szklistym oka występuję w największym stężeniu. Z naukowego punktu widzenia kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje we wszystkich żywych organizmach.

 

Pojemność: 30 ml

 

Kwas hialuronowy 1,5%

Kwas hialuronowy 1,5% to potrójny kwas hialuronowy, którzy stworzony został z 3 rodzajów kwasu o zróżnicowanej masie cząsteczkowej:

  • 0,5% kwasu małocząsteczkowego typu SLMW poniżej 10000 DA,
  • 0,5% kwasu małocząsteczkowego typu LMW 100 000 – 400 000 DA,
  • 0,5% kwasu wielkocząsteczkowego typu HMW 1,0 – 1,8 MDA.

Pozyskiwany jest metodami biotechnologicznymi, pod postacią 1,5% roztworu. Mogą używać go posiadaczki każdego rodzaju cery, również problematycznej. Kwas hialuronowy małocząsteczkowy SLMW – zwiększa poziom nawilżenia w wewnętrznych warstwach skóry. Kwas hialuronowy małocząsteczkowy LMW – przez swoje działanie nawilżające, pozwala na szybsze wnikanie w skórę substancji aktywnych. Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy HMW – zatrzymuje wilgoć w skórze.

 

Jak stosować?

Oferowany kwas hialuronowy 1,5 % może być używany bezpośrednio na skórę. Preparatem można także wzbogacić krem do twarzy, dodając do niego kilka kropli produktu. Kwas można dodać również do szamponu lub odżywki, a także balsamu do ciała, co zdecydowanie podniesie właściwości pielęgnacyjne preparatów.

 

Właściwości

Kwas hialuronowy to składnik wielu  aptecznych oraz drogeryjnych kosmetyków i dermokosmetyków o działaniu odmładzającym. Bardzo często też wykorzystuje się go w salonach medycyny estetycznej. Podczas licznych zabiegów odmładzających wstrzykuje się w skórę preparaty, które zawierają tę substancję. Preparaty przeznaczone do wypełniania zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym mają zwykle postać bezbarwnego i przezroczystego oraz plastycznego żelu. Na rynku występuje on również pod postacią proszku.

Kwas w dużej mierze pomaga przedłużyć młody wygląd skóry. Może poprawić, a nawet przyspieszyć proces gojenia się ran, a także zmniejszyć blizny potrądzikowe. Pełni również funkcję naturalnego filtra ochronnego, który osłania naskórek przed wnikaniem niekorzystnych substancji z zewnątrz. Pełni także ważną rolę, ze względu na wysoką zdolność do wiązania wody.

 

Zastosowania kwasu hialuronowego

W kosmetyce kwas hialuronowy zdobył największą popularność. W zakresie pielęgnacji skóry poprawia jej kondycję i wygląd przez:

  • optymalne nawilżanie skóry,
  • poprawę elastyczności i jędrności skóry,
  • redukcję istniejących zmarszczek i ochronę skóry przed pojawieniem się nowych,
  • wzmocnienie i naprawę skóry.

Kwas znajduje zastosowanie w preparatach do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Używa się go jako składnika kremów nawilżających – dodawany jest do fazy wodnej. Stosowany jest także jako element produktów do pielęgnacji ciała (balsamy, mleczka). Można dodawać go także do kosmetyków do pielęgnacji włosów. Świetnie sprawdza się jako baza żeli do mycia.

Kwas jest także jednym z kluczowych składników w wykonywanych własnoręcznie kosmetykach pielęgnacyjnych. Wybierają go osoby, które stawiają na naturalną pielęgnację oraz naturalne składniki. Jest doskonałym dodatkiem do ręcznie produkowanych kremów oraz balsamów do ciała, które oparte są na bazie cennych olejków albo wyciągów i elstraktów roślinnych i ziołowych. Co więcej, jest także łatwo dostępny, a jego cena w porównaniu z działaniem jest bardzo atrakcyjna. Dodatkowym plusem jest tutaj także satysfakcja, że ulubiony kosmetyk został odpowiednio wzbogacony kwasem hialuronowym, aby działać skuteczniej.

Wybierając proponowany kwas hialuronowy 1,5% stawiasz na produkt wysokiej jakości, którego stosowanie jest łatwe, przyjemne i co ważne bezpieczne. To także gwarancja wysokiej skuteczności preparatu. Wiele różnych zastosowań pozwoli na wykorzystanie preparatu zgodnie z własnymi preferencjami.

 

Produkt przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.

 

Składniki/Indegredients: Aqua, Hyaluronic acid

 

Zachęcamy do sprawdzenia innych kwasów hialuronowych z naszej oferty.