Cart

single product

Herbata zielona Yoron 

15,99 

Na stanie

Opis

Składniki: Herbata Gunpowder, kwiaty jaśminu.

Temperatura parzenia: 70-80 °C

Czas przygotowania : 2-3 minut

Ilość : 1 łyżeczka na 200 ml

Przechowywać w suchym, ciemnym miejscu

Mieszanka herbaty Yoron to doskonałe połączenie zielonej herbaty Gunpowder oraz delikatnych kwiatów jaśminu – aromatyczna, delikatna, idealnie sprawdza się podczas śniadania ze względu na właściwości pobudzające.

Herbata zielona  Gunpowder

Herbata ta jest produkowana przede wszystkim w Chinach w prowincji Zhejiang, już od czasów dynastii Tang.

Gunpowder (ang. proch strzelniczy) to rodzaj herbaty o kształcie niewielkich kulek. Jej Liście zwijają się podczas suszenia w kulki przypominające proch strzelniczy, a następnie pod wpływem gorącej wody rozwijają się, czasem wydając charakterystyczne trzaski. Podczas wyboru należy zwracać uwagę czy liście są błyszczące i zwinięte. Im są mniejsze, tym, jakość herbaty jest lepsza.

To klasyczna herbata w Chinach, o właściwościach zdrowotnych. Oprócz Chin, równie często jest wybierana w Maroko, ale podawana już z miętą i dużą ilością cukru. Charakteryzuje się specyficznym, intensywnym smakiem, przez niektórych określany, jako lekko dymny i ziołowy.

Herbata Gunpowder polecana jest dla osób z nadciśnieniem, reguluje funkcjonowanie układu krwionośnego i pokarmowego. Zawiera naturalne przeciwutleniacze, które spowolniają starzenie się komórek, znajdziemy w niej również witaminy i sole mineralne. Warto po nią sięgać, ponieważ pomaga w obniżeniu złego cholesterolu, a także chroni przed wolnymi rodnikami i nowotworami.

Kwiaty jaśminu

Jaśmin to pnącze, które wywodzi się z Azji, ciepłych obszarów Afryki i Australii, ale jest doceniony na całym świecie za piękny wygląd i intensywny, cudowny zapach. Z uwagi na swoje dobroczynne działanie, jest również uprawiany w innych częściach świata takich jak ciepłych rejonach Europy, Karaibach, Florydzie. Jaśmin wytwarza białe kwiaty o esencjonalnym zapachu, składających się z pięciu płatków.

Kwiat jaśminu idealnie wpływa na całe ciało oraz reguluje skórne problemy, takie jak trądzik czy poparzenia. Powinny go pić osoby mające problemy z zasypianiem, ponieważ łagodzi stres i niespokojny nastrój, poprawia ogólne samopoczucie. Nie jest natomiast odpowiedni dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią – istnieje ryzyko wystąpienia uczulenia.

Suszone kwiaty jaśminu idealnie łączą się z zieloną herbatą. Kwiaty jaśminu zbiera się dopiero nad ranem, tak, aby kwiaty były już zamknięte po nocnym kwitnieniu. Następnie przechowuje się je w chłodniejszy miejscu i czeka do wieczora, aż kwiaty się otworzą i wydzielą cudowny aromat. Dopiero wtedy następuje zmieszanie płatków jaśminu z suszoną herbatą, aby aromat z jaśminu został wchłonięty przez wysuszone liście herbaty.

Sposób przygotowania

Napar z zielonej herbaty Yoron to idealne uzupełnienie codziennej diety. Zaparzana 2-3 minuty będzie mieć delikatny smak i właściwości pobudzające. Zalana po raz kolejny, powinna parzyć się nieco dłużej, a uzyskany napar będzie miał właściwości uspokajające i relaksujące. Pamiętajmy, aby zaparzać ją gorącą, ale nie wrzącą wodą – najlepiej w temperaturze 70-80 °C. Na 200 ml filiżankę herbaty powinniśmy użyć 1 łyżeczkę suszu.