Cart

single product

Herbata biała Ramree

21,99 

Na stanie

Opis

Składniki: Herbata biała China OP, suszone jabłko, suszona mandarynka, kora cynamonu, skórka cytryny, goździki, aromaty, płatki róży

Temperatura parzenia: 70 – 85C

Czas przygotowania : 5 – 7 minut

Ilość : 1 łyżeczka na 200 ml

Biała herbata Ramree to prawdziwa królowa wśród herbat. Dawniej taki napar stanowił prawdziwy rarytas, na który mało kto mógł sobie pozwolić. Szczególnie w Chinach zwykli ją pijać wielcy, potężni i bogaci cesarze. Dzisiaj jednak ten smak nie jest już zarezerwowany tylko dla wielkich osobistości i wybrańców. Wciąż jest jedną z najdroższych herbat ze względu na wymagający ogromnej delikatności i precyzji sposób zbierania pąków i liści. Białą herbatą może się rozkoszować każdy, a herbatka Ramree z pewnością spełni wymagania nawet największych miłośników tego wyjątkowego naparu.

Herbata Naturalna – Delikatność i młodość

Biała herbata powstaje w wyjątkowy sposób. Jest sporządzana z młodych pąków i liści, które są zbierane ręcznie wczesną wiosną z samego czubka herbacianych krzewów. Każda część rośliny, która jest stosowana w tym naparze, jest starannie wybierana. Nie bez powodu biała herbata jest uważana za eliksir młodości, posiada bowiem wyjątkowe właściwości odmładzające i hamuje rozwój wolnych rodników. Podczas suszenia liście herbaciane nabierają białego lub nawet srebrnego koloru, od którego wzięła się specyficzna nazwa tej odmiany. Co ciekawe, sam napar ma już kolor jasnożółty. Dzięki tak niewielkiej obróbce biała herbata zachowuje wiele drogocennych składników i witamin, które wspaniale wpływają na zdrowie jej miłośników. Sam smak naparu jest delikatniejszy niż ten znany z czarnej herbaty. Jest dość specyficzny, jednak z pewnością zasmakuje niejednemu wielbicielowi herbaty.

Skład białej herbatki Ramree

Najważniejszym składnikiem w tym naparze jest oczywiście biała herbata China OP. Na jej bazie powstała wyjątkowa kompozycja zapachowo-smakowa, na którą składają się również suszone jabłko, suszona mandarynka, kora cynamonu, skórka cytryny oraz płatki róż. W herbacie użyto skromnej ilości aromatów, które wzmacniają niesamowite wrażenia podczas delektowania się tymże naparem. Dzięki tak nieskomplikowanemu składowi herbata jest wolna od wszelkiego rodzaju zapychaczy i konserwantów, co korzystnie wpływa na jej wyjątkowe właściwości i pozwala cieszyć prawdziwym, oryginalnym smakiem tego naparu.

Idealnie zaparzona herbata

Aby dobrze i skutecznie zaparzyć białą herbatę Ramree, należy zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne czynniki: czas zaparzania herbaty i temperaturę wody. Na każde jej 200 ml przypada 1 łyżeczka liści herbacianych Ramree. Po zagotowaniu się wody należy ją na pewien czas pozostawić, bowiem do zaparzenia idealnej białej herbaty powinna ona mieć temperaturę ok. 70 do 85°C. Napar będzie gotowy po 5 do 7 minutach parzenia. Wówczas będzie już idealny, by cieszyć kubki smakowe wszystkich miłośników tej wyjątkowej herbaty.

Jak przechowywać herbatę Ramree?

Aby biała herbatka Ramree nie straciła swoich wspaniałych właściwości i wciąż cieszyła wyjątkowym smakiem, należy przechowywać ją w suchym i ciemnym miejscu. Najlepiej przygotować dla niej specjalne miejsce w zamykanej szafce kuchennej, gdzie będzie bezpiecznie czekać do każdego podwieczorku czy spotkania towarzyskiego.

 

Przechowywać w suchym, ciemnym miejscu