Cart

single product

Kominek do wosku – kremowy

16,99 

Ceramiczny kominek do wosku lub  na olejek zapachowy. Służy do aplikacji olejków i wosków zapachowych.

+ 2 podgrzewacze gratis 

Na stanie

Opis

Aromaterapia polega na użyciu olejków eterycznych bądź zapachowych w celu poprawienia psychologicznego i fizycznego dobrostanu. Informacje na jej temat są zawarte w tekstach starożytnych kult i religii wschodu, a jej założenia i korzystne efekty zostały potwierdzone współcześnie licznymi badaniami medycznymi. Aromaterapię stosuje się między innymi w lecznictwie i kosmetologii, natomiast jest to procedura dostępna dla każdego. Efekty aromaterapii mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a przede wszystkim stan ciała i umysłu. Skutki aromaterapii mają przede wszystkim działanie:

ˇ      – antyseptyczne

ˇ      – przeciwzapalne

ˇ      – uspokajające

ˇ      – odświeżające

ˇ      – tonizujące 

ˇ      – wzmacniające 

Głównym narzędziem aromaterapii są olejki eteryczne. Komponenty olejków pozyskuje się w sposób naturalny z roślin o właściwościach terapeutycznych. W celu wydobycia ich najlepszych właściwości, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Dzięki kominkom ceramicznym oraz olejkom zapachowym z naszej oferty domowa aromaterapia staje się prosta i przyjemna. Kominki ceramiczne z naszego asortymentu posiadają wszystkie niezbędne cechy, potrzebne dla osiągnięcia właściwych efektów aromaterapii. W połączeniu z ulubionym olejkiem kominek zapachowy pomoże nie tylko zadbać o przytulną atmosferę w domu, lecz także zapewni relaks i harmonię wewnętrzną jego gospodarzom.

Nasze kominki zapachowe wyróżniają się uniwersalnym kształtem i łagodną kolorystyką, dzięki czemu z łatwością wpasują się do estetyki każdego pomieszczenia. Są wykonane z wysokiej jakości ceramiki odpornej na wysokie temperatury. Każdy kominek zapachowy jest wyposażony w specjalną miseczkę, przeznaczoną na wosk lub olejek (zapachowy bądź eteryczny). W dolnej części kominka ceramicznego znajduje się miejsce na świeczkę, która bezpośrednio podgrzewa miseczkę. Wskutek wyparowania zawartości miseczki, aromatyczny zapach wypełnia każdy zakątek pomieszczenia. W zależności od wybranej esencji, można skutecznie się pozbyć się złego nastroju, zrelaksować się, wzmocnić odporność, a ponadto zwalczyć ból głowy, przeziębienie oraz liczne dolegliwości.

Sposób użycia: należy wypełnić miseczkę ciepłą wodą, dodać kilka kropel olejku – można je również wymieszać, stwarzając własną unikalną kompozycję zapachową. W miseczce można roztapiać cały wosk lub jego fragment, nie należy dodawać do wosku wody.

Proces nagrzewania kominka zapachowego nie powinien być zbyt długi. Zaleca się, by maksymalny czas użycia mieścił się w dwóch godzinach, natomiast minimalny czas, niezbędny dla uwolnienia się pełnego wachlarza zapachów i osiągnięcia zadowalającego rezultatu – 15 minut.