Cart

single product

Kominek do wosku – czarny

16,99 

Ceramiczny kominek do wosku lub  na olejek zapachowy. Służy do aplikacji olejków i wosków zapachowych.

+ 2 podgrzewacze gratis

Na stanie

Opis

Przytulny klimat w domu zależy w dużej mierze od zapachu, który w nim panuje. Kominki zapachowe z naszej oferty pomogą stworzyć odpowiednią atmosferę dla relaksu w każdym pomieszczeniu oraz doskonale się sprawdzą jako nieodzowny element aromaterapii.

Aromaterapia polega na użyciu olejków eterycznych bądź zapachowych w celu poprawienia psychologicznego i fizycznego dobrostanu. Choć termin „aromaterapia” pojawił się dopiero w XX wieku, zastosowanie aromatycznych substancji botanicznych i olejków zapachowych sięga tysiącleci. Proces dystylacji olejków eterycznych jest znany w wielu starożytnych kulturach na całej planecie. Aromaterapia to naturalna i jednocześnie intensywna procedura, która jest stosowana w celu rozwiązania problemów różnego pochodzenia, zarówno o charakterze fizycznym, jak i emocjonalnym. Kominki ceramiczne z naszego asortymentu posiadają wszystkie niezbędne właściwości, potrzebne dla osiągnięcia właściwych efektów aromaterapii.

Nasze kominki zapachowe wyróżniają się lakonicznym kształtem i delikatną kolorystyką. Są wykonane z wysokiej jakości ceramiki odpornej na wysokie temperatury. Każdy kominek zapachowy jest wyposażony w specjalną miseczkę, przeznaczoną na wosk lub olejek (zapachowy bądź eteryczny). W dolnej części kominka ceramicznego znajduje się miejsce na świeczkę, która bezpośrednio podgrzewa miseczkę. Wskutek wyparowania zawartości miseczki, aromatyczny zapach wypełnia każdy zakątek pomieszczenia. W zależności od wybranej esencji, można skutecznie się pozbyć się złego nastroju, zrelaksować się, a ponadto zwalczyć ból głowy, przeziębienie oraz liczne dolegliwości.

Sposób użycia: należy wypełnić miseczkę ciepłą wodą, dodać kilka kropel olejku – można je również wymieszać, stwarzając własną unikalną kompozycję zapachową. W miseczce można roztapiać cały wosk lub jego fragment, nie należy dodawać do wosku wody.

Proces nagrzewania kominka zapachowego nie powinien być zbyt długi. Zaleca się, by maksymalny czas użycia mieścił się w dwóch godzinach, natomiast minimalny czas, niezbędny dla uwolnienia się pełnego wachlarza zapachów i osiągnięcia zadowalającego rezultatu – 15 minut. W celu uzyskania najlepszego efektu, należy się stosować do kilku prostych zasad:

 

  • Przed każdym seansem aromaterapii należy dobrze przewietrzyć pokój, po czym zamknąć okna na czas zabiegu.

  • Trzymanie się proporcji jest kluczem do sukcesu. Sugerowana ilość olejku – 3-4 kropelki na 2 łyżki wody.

  • Po każdym użyciu należy umyć kominek ceramiczny przy użyciu mydła, żeby dokładnie pozbyć się zapachu przed kolejnym zastosowaniem.

  • Nie należy stawiać kominka zapachowego na plastikowych powierzchniach lub wystawiać na przewiew. Trzeba również pamiętać o chronieniu palącego się kominka przed dziećmi oraz zwierzętami.