Cart

single product

Kominek do wosku – biały

16,99 

Ceramiczny kominek do wosku lub  na olejek zapachowy. Służy do aplikacji olejków i wosków zapachowych.

+ 2 podgrzewacze gratis

Na stanie

Opis

W dzisiejszych czasach zmysłowi powonienia nie nadaje się należytego znaczenia. Powonienie jest jednym z głównych kanałów poznawania zewnętrznego świata. Wiedza na ten temat była odkryta w różnych częściach świata już w czasach głębokiej starożytności. Na jej podstawie powstała aromaterapia – sztuka kuracji duszy i ciała za pomocą substancji wonnych. Ich działanie, mimo że obecnie niedocenione, w znacznym stopniu wpływa na ciało i umysł człowieka. 

Aromaterapia to naturalna i jednocześnie intensywna procedura, która jest stosowana w celu rozwiązania problemów różnego pochodzenia, zarówno o charakterze fizycznym, jak i emocjonalnym. Współczesny świat, pomimo licznych zalet, posiada również wiele negatywnych bodźców. Stres, zanieczyszczenia powietrza, codzienny zgiełk, niezdrowa dieta – wszystko to zgubnie wpływa na człowieka zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej, przeszkadzając między innymi w osiągnięciu wewnętrznej harmoniiю Aromaterapia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby przywrócić swój wewnętrzny bilans.

Wśród licznych korzystnych właściwości olejków eterycznych stosowanych w aromaterapii można wyróżnić następujące:

– relaksujące (melisa, bergamotka, paczuli)

– regenerujące (pomarańcza, cynamon, ylang)

– stymulujące/pobudzające (rozmaryn, lawenda, bazylia)

Kominki ceramiczne z naszego asortymentu posiadają wszystkie niezbędne cechy, potrzebne dla osiągnięcia właściwych efektów aromaterapii. Kominki zapachowe z naszej oferty pomogą stworzyć odpowiednią atmosferę dla relaksu w każdym pomieszczeniu oraz doskonale się sprawdzą jako nieodzowny element aromaterapii.

Nasze kominki zapachowe wyróżniają się lakonicznym kształtem i delikatną kolorystyką. Są wykonane z wysokiej jakości ceramiki odpornej na wysokie temperatury. Każdy kominek zapachowy jest wyposażony w specjalną miseczkę, przeznaczoną na wosk lub olejek (zapachowy bądź eteryczny). W dolnej części kominka ceramicznego znajduje się miejsce na świeczkę, która bezpośrednio podgrzewa miseczkę. Wskutek wyparowania zawartości miseczki, aromatyczny zapach wypełnia każdy zakątek pomieszczenia. W zależności od wybranej esencji, można skutecznie się pozbyć się złego nastroju, zrelaksować się, a ponadto zwalczyć ból głowy, przeziębienie oraz liczne dolegliwości.

Sposób użycia: należy wypełnić miseczkę ciepłą wodą, dodać kilka kropel olejku – można je również wymieszać, stwarzając własną unikalną kompozycję zapachową. W miseczce można roztapiać cały wosk lub jego fragment, nie należy dodawać do wosku wody.

Proces nagrzewania kominka zapachowego nie powinien być zbyt długi. Zaleca się, by maksymalny czas użycia mieścił się w dwóch godzinach, natomiast minimalny czas, niezbędny dla uwolnienia się pełnego wachlarza zapachów i osiągnięcia zadowalającego rezultatu – 15 minut.