Cynamon i jego kosmetyczne właściwości.

Cynamon jest doskonale znany jako wartościowa przyprawa, dzięki której domowe wypieki i słodkie dania urzekają wyjątkowym aromatem. Cynamon to jednocześnie cenne wsparcie dla naszego organizmu oraz naturalny kosmetyk, dzięki któremu pielęgnowanie skóry w naturalny sposób stanie się o wiele łatwiejszym zadaniem.

W jaki sposób cynamon może wpływać na nasz wygląd?

Wiadomo, że jako naturalny kosmetyk, cynamon został doceniony przede wszystkim ze względu na swe ujędrniające właściwości. Znany jako środek skutecznie poprawiający krążenie krwi i przyspieszający proces przemiany materii, już dawno stał się cennym sojusznikiem dla tych, którzy chcą sobie ułatwić odchudzanie. Obecność cynamonu w kosmetykach, których głównym celem walka z cellulitem oraz redukcja tkanki tłuszczowej, nie powinna być zatem dla nikogo zbyt wielkim zaskoczeniem.

Cynamon wykazuje się też silnymi właściwościami ściągającymi, dzięki czemu często pojawia się jako składnik kosmetyków do oczyszczania skóry. Jednym z efektów stosowania tego kosmetyku mogą być mniej widoczne pory, które dla wielu z nas są poważnym wyzwaniem. Cynamon odpręża i relaksuje, świetnie sprawdza się zatem w walce ze stresem. Korzystnie z niego może zatem korzystnie wpłynąć i na nasz wygląd, i na ogólny stan naszego zdrowia.


Cynamon znajdziesz również u nas w peelingu korzennym oraz soli rozgrzewającej :) 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.