Cart

single product

Wielorazowe płatki kosmetyczne – Fresh&Natural

24,99 

Wielorazowe płatki kosmetyczne – Fresh&Natural 
Skład: 100% flanela
Rozmiar: 8x8cm

Do każdego zestawu dodawane są 2 woreczki materiałowe (na przechowywanie i do prania).

Na stanie

Opis

Skład: 100% flanela
Rozmiar: 8x8cm

Kształt: kwadratowy (umożliwił nam produkcję bez “ścinków”)

Wielorazowe płatki kosmetyczne są doskonałym rozwiązaniem na ograniczenie ilości produkowanych odpadów. To jest najbardziej wygodna z dotychczas wymyślonych alternatyw dla bawełnianych wacików. Każdy z nas codziennie zużywa co najmniej 1 bawełniany płatek kosmetyczny, który następnie trafia do kosza. Nic dziwnego, że znajdują się w naszym stałym arsenale produktów pielęgnacyjnych – są poręczne, łatwo dostępne i kompatybilne niemal z każdym środkiem kosmetycznym. Statystyki wykazały, że każdego dnia ludzie utylizują 1,3 miliarda wacików!

Ciężko jest natomiast wyobrazić sobie naszą rutynę łazienkową bez ich udziału. Co możemy zrobić, żeby lepiej zadbać o środowisko, a jednocześnie nie odmawiać sobie w wygodzie podczas dbania o higienę twarzy i ciała? 

Na szczęście, wzrastająca świadomość ekologiczna doprowadziła do powstania takiego produktu, jak płatki kosmetyczne wielorazowego użytku. Jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, które można zastosować w każdym aspekcie codziennej pielęgnacji. Jest również bardziej ekonomiczne – jednorazowy zakup pary płatków wystarczy na lata. Skończenie wacików jednorazowych w łazience lub w zapasach kosmetyków już nie zaskoczy!

Płatki wielorazowego użycia umożliwiają ograniczenie produktów “na raz”. Sprawdza się zarówno podczas zmycia makijażu, jak i nałożeniu różnego rodzaju kosmetyków, takich jak tonik Ponadto są niebywale miękkie w dotyku i w naszym wydaniu dostępne dla każdego budżetu. Naturalna tkanina, z której zrobione są nasze płatki, jest przyjazna dla środowiska i sprawdza się nawet w przypadku osób mających bardzo delikatną skórę twarzy. Nie nadają się natomiast do zdjęcia lakieru.

Pranie płatków kosmetycznych wielorazowego użytku jest bardzo łatwe. Można je wykonać na kilka sposobów. W przypadku prania ręcznego wystarczy sama ciepła woda z mydłem. Bez obaw można też je wrzucić do pralki, w tym celu należy je włożyć do specjalnych woreczków materiałowych. Przy zamówieniu naszych płatków kosmetycznych do każdego zestawu dodawane są 2 woreczki materiałowe, które służą zarówno do przechowywania płatków kosmetycznych, jak i do ich prania.