Cart

single product

Pumeks wulkaniczny 100% naturalny – Fresh&Natural

14,99 

Pumeks wykonany jest z naturalnego w 100% materiału jakim jest skała wulkaniczna pochodząca. Idealnie nadaje się do zabiegów kosmetycznych polegających na usuwaniu zrogowaciałego naskórka.

Na stanie

Opis

Nie trzeba odbywać wyprawy na Wezuwiusz, by mieć gładkie stopy! Z prawdziwej cząstki wulkanu w postaci pumeksu wulkanicznego można bezpiecznie korzystać we własnej łazience, nie obawiając się gorącej lawy. 

Pumeks wykonany jest z naturalnego w 100% materiału jakim jest skała wulkaniczna, która stwardniała i zamieniła się w porowaty kamień. W czasach antycznych pumeks był wykorzystywany w celu usunięcia brudu z ciała. Współcześnie pumeks wulkaniczny odnalazł swoje nowe przeznaczenie i jest głownie używany do peelingu stóp, a także innych przesuszonych partii ciała. Idealnie nadaje się do zabiegów kosmetycznych polegających na usuwaniu zrogowaciałego naskórka.

Zawiera naturalne surowce cechujące się dużą trwałością i wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu pumeks jest przyjazny dla skóry, umożliwia sprawne zniwelowanie zgrubień na powierzchni stóp i jest przeznaczony do długiego użytkowania.

Właściwości:

– skutecznie usuwa nawet bardzo zrogowaciały naskórek

– zmiękcza skórę, pozwalając jej „oddychać”

– stymuluje biologicznie aktywne punkty znajdujące się na stopach, dzięki czemu korzystnie wpływa na wszystkie organy i systemy organizmu

Posiada sznurekWygodny owalny kształt pumeksu wulkanicznego sprawia, że zabieg kosmetyczny w łazience przebiega komfortowo i łatwo.

Rezultat: Wygładzona, wyrównana i miękka skóra stóp.

Jeden ze sposobów użytkowania: 

Pumeks wulkaniczny wkładamy do miski, w której następnie odbędzie się moczenie nóg. Zalewamy go wrzątkiem i czekamy, aż woda ostygnie do temperatury, w której będziemy mogli zamoczyć stopy – wystarczy odczekać 10-15 minut. Wsypanie do miski niewielkiej ilości soli do kąpieli wzmocni efekt procedury i spotęguje wrażenia zmysłowe, zmieniając dobrze znaną łazienkę w prawdziwy salon kosmetyczny. Zabieg usuwania zrogowaciałego naskórka można od tego momentu przeprowadzić tradycyjnie. Zalecany czas procedury – od 5 do 10 minut. Po zabiegu należy opłukać stopy ciepłą wodą, przetrzeć ręcznikiem i nałożyć na nie ulubiony kosmetyk nawilżając. Po użyciu pumeks wulkaniczny należy dokładnie przepłukać wodą. Regularny peeling stóp z użyciem pumeksu wulkanicznego zapobiega powstaniu odcisków i nawarstwianiu się zgrubień skóry.


Produkt występuje w różnych wariantach, które różnią się kolorem oraz strukturą.