Peeling cukrowy, czyli niezastąpiony produkt w drodze do delikatnej skóry.

Peeling cukrowy do ciała wydaje się kosmetykiem ciągle niedocenianym, choć kobiety ciągle marzą o idealnej skórze ciała. Być może dzieje się tak, dlatego że preparaty do złuszczania naskórka zbudowane wokół wymyślnych składników są znacznie lepszym produktem marketingowym. Wiele osób sądzi, że zwykły cukier nie może równać się z egzotycznymi pestkami, skórkami czy innymi drobinkami. A tymczasem to właśnie peeling z cukru skutecznie przywraca skórze jej wrodzony blask.
Wszystkie peelingi mają za zadanie usuwać zanieczyszczenia i martwe komórki z zewnętrznej warstwy naskórka. Dzięki temu zostają odblokowane pory skóry i ujścia gruczołów łojowych, co zapobiega formowaniu się zaskórników i umożliwia dobre dotlenienie głębszych warstw skóry. Usuwając obumarłe komórki naskórka, peelingi pobudzają skórę do regeneracji i do szybszego namnażania nowych komórek, a ten właśnie proces jest podstawą młodego wyglądu i dobrej kondycji skóry. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że tak oczyszczona skóra znacznie lepiej wchłania dobroczynne składniki aktywne zawarte w kremach czy balsamach, co daje możliwość aktywnego wspomagania procesów zachodzących w jej głębszych warstwach.
Cukrowy peeling – dlaczego właśnie on?
Peeling cukrowy świetnie złuszcza naskórek, ale trzeba pamiętać, że jest on środkiem działającym na skórę dość zdecydowanie. Nie należy zatem stosować go na buzi. Delikatna skóra twarzy wymaga nieco łagodniejszych preparatów złuszczających. Peeling z cukru mógłby spowodować zbyt duże podrażnienia i zaczerwienienia. Cukrowy specyfik jest idealnym kosmetykiem do ciała. Poradzi sobie nawet ze zrogowaciałą skórą stóp i łokci. Cukier posiada też silne działanie antybakteryjne, o czym wielu już nie pamięta. Tak więc, peeling cukrowy do ciała nie tylko bardzo skutecznie złuszcza naskórek, lecz także zapobiega infekcjom skórnym.
Zobacz także: LAWENDA – MAGIA PROWANSJI
Dzięki peelingom cukrowym naskórek znacznie szybciej się regeneruje, a skóra wygląda o wiele młodziej. Poprawia się jej koloryt i powraca naturalny blask. Cały proces sprawia, że pobudzone są także inne naturalne procesy zachodzące w skórze, np. produkcja kolagenu czy kwasu hialuronowego, dzięki czemu następuje poprawa jej elastyczności i jędrności.
Naturalny peeling cukrowy – jaki wybrać?
Dobry, naturalny peeling cukrowy powinien mieć prosty skład. Do jego wykonania potrzebny jest oczywiście dobry cukier trzcinowy oraz olej roślinny. W zależności od rodzaju oleju peeling uzyskuje kolejne, cenne właściwości. Bazą peelingów bardzo często są oleje winogronowe, które zawierają wiele witamin i związków polifenolowych, skutecznie zwalczających wolne rodniki i stymulujących spalanie tkanki tłuszczowej. Oleje migdałowe świetnie radzą sobie z szorstką i przesuszoną skórą. Zastosowane w peelingach cukrowych odpowiadają także za nawilżenie skóry oraz dostarczenie jej cennych witamin i soli mineralnych. Znanym i chętnie wykorzystywanym olejem jest także ten arganowy, doskonale ujędrniający skórę i wspierający odbudowę jej naturalnej ochrony hydrolipidowej. Dużą popularność zyskuje także olej z pestek malin, bo jest on prawdziwą skarbnicą antyoksydantów.
Aby działanie peelingów cukrowych było jeszcze bardziej spektakularne, dodaje się do nich składniki aktywne, które pomagają w indywidualnych problemach skóry. Jeśli zatem głównym zadaniem preparatu jest walka z cellulitem, to peeling z cukru z dodatkiem alg morskich będzie najlepszym wyborem. Gdy jednak pod skórą zgromadziła się większa warstwa tłuszczu, to idealnym dodatkiem do peelingu będą mielone ziarna kawy. Zawarta w nich kofeina przyspieszy spalanie tłuszczu i będzie działać przeciwbakteryjnie. Z kolei preparaty złuszczające z zieloną herbatą wymiotą wolne rodniki i spowolnią proces starzenia się skóry.
Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty peelingów naturalnych oraz recenzji naszych peelingów.
Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu.
Miłego dnia.