Dla kogo peeling solny?
Pójście do salonu kosmetycznego nie jest konieczne do tego, aby mieć piękną i zdrową skórę. Niezbędne zabiegi można wykonać także w domu. Do jednych z nich należy peeling solny. Sól jest niezbędna dla organizmu ludzkiego nie tylko jako produkt spożywczy, lecz także jako środek kosmetyczny. Może korzystnie wpływać na skórę, oczyszczać ją i łagodzić – oczywiście, przy prawidłowym użyciu.
Jak działa peeling solny?
Efekt po użyciu peelingu solnego można zauważyć bardzo szybko. Wystarczy przeprowadzić tylko kilka procedur. W tym celu najlepiej użyć specjalnego kosmetyku, który zawiera dodatkowe korzystne składniki. Jako podstawy w takich kosmetykach najczęściej używa się soli morskiej.
Zobacz także: SZKODLIWOŚĆ SZTUCZNYCH SUBSTANCJI W KOSMETYKACH
W jaki sposób produkt, który jest częścią naszej codzienności, potrafi zadziałać cuda? Wszystko jest względnie proste. Oddziałując na skórę, kryształki soli złuszczają jej górne zrogowaciałe warstwy. W efekcie poprawia się krążenie krwi, a procesy dotlenienia skóry z kolei są bardziej aktywne. Skóra „oddycha”. Jej powierzchnia staje się aksamitna, gładka, delikatna, a w dodatku przebarwienia stają się jaśniejsze. Drobne zmarszczki i blizny także stopniowo znikają.
Peeling solny jest szczególnie zalecany, gdy zaobserwujesz u siebie następujące objawy:
• tłusta skóra twarzy i ciała
• wiotkość skóry
• starzenie się skóry właściwej
• pojawienie się zmarszczek
• zaskórniki i blizny na twarzy i ciele
• ślady po trądziku lub przebarwieniach
• cellulit
Oczywiście, zabieg peelingu solnego można wykonywać nie tylko w przypadku, gdy występują powyższe niedosknałości. Można stosować peeling solny również w ramach profilaktyki podczas regularnej pielęgnacji ciała.
Działanie peelingu
Sól jest składnikiem w stu procentach naturalnym i ma wiele właściwości przyjaznych dla skóry, którym wypada się przyjrzeć. Działanie peelingu solnego prezentuje się następująco:
• doskonale złuszcza martwe komórki
• ma działanie tonizujące
• oczyszcza pory z zaskórników
• poprawia ukrwienie górnych warstw naskórka
• przyspiesza regenerację i odnowę
• wyrównuje koloryt, zmniejszając pigmentację
• uelastycznia skórę, napina ją i odmładza
• dezynfekuje, posiada właściwości antyseptyczne
Jak często przeprowadzać zabieg?
Średnio zaleca się peelingowanie nie częściej niż raz na 7-10 dni. W przypadku skóry tłustej liczbę zabiegów można zwiększyć nawet do 2 razy w tygodniu. Posiadacze skóry suchej lub wrażliwej powinni natomiast ograniczyć liczbę zabiegów i stosować peeling solny raz w miesiącu. Oczywiście, wyznaczając częstostliwość zabigów, należy przede wszystkim wziąc pod uwagę swoje samopoczucie i kondycję skóry.
Jak prawidłowo wykonać peeling?
Aby zmaksymalizować skuteczność peelingu, konieczne jest prawidłowe przeprowadzenie procedury:
1. Najpierw należy oczyścić skórę z kosmetyków, tłuszczu, kurzu i brudu za pomocą zwykle używanego środka czyszczącego.
2. Następnie wskazane jest lekkie odparowanie w celu zmiękczenia górnej warstwy naskórka. Wtedy martwe komórki będą łatwiejsze do usunięcia.
3. Zaaplikuj peeling solny delikatnie masując, aż poczujesz, że skóra się rozgrzała.
4. Pozosta na kilka minut i spłucz wodą.
5. Nałóż odżywczy krem na oczyszczoną skórę.
Jak widać, w użyciu peelingu solnego nie ma nic skomplikowanego. Wszystko jest bardzo proste, więc nie ma co zwlekać!
Peeling solny na zdrowe włosy!
Peelingu solnego również można używać do skóry głowy! Taki peeling dobrze ją złuszcza, usuwając cząsteczki warstwy rogowej naskórka, usuwa zabrudzenia, normalizuje pracę gruczołów łojowych i zapewnia odżywienie cebulek. Aplikacja peelingu solnego przyspiesza wzrost włosów, a procesy odżywiania zapewniają odbudowę i zdrowe, zadbane loki.
Pielęgnacja pozabiegowa
Peeling solą delikatnie oczyszcza górną warstwę naskórka, usuwa zanieczyszczenia z porów i optymalizuje oddychanie komórek. Po zabiegu skóra staje się jedwabista, miękka i chłonna. Stosowanie dowolnego środka nawilżającego po oczyszczeniu jest bardzo korzystne, a wręcz zalecane, ponieważ wszystkie składniki aktywne są natychmiast absorbowane.
Środki ostrożności
Jeśli Twoja skóra jest alergiczna lub skłonna do zapaleń, przed użyciem peelingu skonsultuj się z dermatologiem lub kosmetyczką. W przypadku chorób skóry każde użycie peelingu solnego powinno być monitorowane przez lekarza.
Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszych peelingów cukrowych oraz solnych.