Zalety kosmetyków naturalnych

Codziennie nasz organizm ma do czynienia ze szkodliwymi czynnikami. Nie mamy wpływu na jakość powietrza w mieście czy ilość promieni UV docierających do Ziemi. Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy, ile kurzu przyjmuje codziennie nasza skóra i ile szkodliwych związków atakuje nas z każdej strony. Możemy jednak minimalizować ilość szkodliwych składników, dostarczanych naszej skórze w codziennej pielęgnacji. Mineralne emolienty powinnyśmy wówczas zastąpić olejami roślinnymi a przepełnione sztucznymi aromatami balsamy tymi mieszanymi z dodatkiem naturalnych ekstraktów kwiatowych.

Kosmetyki naturalne współdziałają w harmonii z życiowymi funkcjami naszego organizmu. Nasza skóra wręcz chłonie to, co daje nam natura. O skutecznym przenikaniu dobrych komponentów w głąb ciała decyduje między innymi brak popularnych w konwencjonalnych kosmetykach „zapychaczy”, takich jak syntetyczne parafina i gliceryna, które stanowią barierę dla odżywczych składników.

Naturalne kosmetyki są bezpieczne dla praktycznie każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stanu naskórka. Brak parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych sprawia, że są łaskawsze dla wrażliwej skóry niż ich chemiczne odpowiedniki. Doskonale radzą sobie z wieloma rodzajami problemów skórnych – podrażnieniami, stanami zapalnymi oraz przesuszeniami czy drobnymi zmarszczkami.

Kolejną zaletą kosmetyków naturalnych jest ich prosty skład – w szybki sposób same możemy przekonać się, co kryje się pod poszczególnymi nazwami i ocenić, czy wybrane specyfiki będą odpowiednie dla naszej skóry.

Kosmetyki naturalne przy regularnym stosowaniu działają sukcesywnie, przenikając w najgłębsze warstwy naszej skóry. Metodą „małych kroczków” dbamy więc o zachowanie piękna i zdrowia na dużo dłużej, niż w przypadku kosmetyków o sztucznym składzie, które, działając jedynie na powierzchnię naskórka, dają krótkotrwały efekt.

Używając kosmetyków naturalnych, mamy gwarancję, że dbamy nie tylko o nasze ciało ale także o stan środowiska naturalnego. Sposób produkcji takich środków pielęgnujących nie zagraża naturze – kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.

Dla nas już sama świadomość, że dajemy naszemu ciału to, co najlepsze, jest przyjemnością. Mamy nadzieję, że również się skusicie!

Powiązane produkty

Komentarze (5)

  • kinga
  • 2017-02-06 21:20:38
  Ja właśnie o tych „zapychaczach”już słyszałam i teraz sprawdzam czy ich nie ma w kosmetykach które kupuję, syntetyczne parafina i gliceryna u mnie odpada zupełnie :)
  • evela
  • 2017-02-15 08:15:46
  Ja używam tylko naturalnych kosmetyków bo przynajmniej widać że działają, skóra po nich natychmiast wygląda lepiej a przecież o to chodzi
  • anja
  • 2017-02-23 08:03:33
  Od niedawna stosuję naturalne produkty i teraz wiem że nie zamienię ich na żadne inne, nie uczulają i świetnie się wchłaniają
  • melka
  • 2017-04-25 07:05:20
  Właśnie się przekonałam do naturalnych kosmetyków, okazuje się że wcale nie trudno je znaleźć w drogeriach, tylko trzeba zwracać uwagę na to co się kupuje
  • wera
  • 2018-07-17 15:15:58
  Od jakiegoś czasu patrzę na skład kosmetyków, trochę zainspirowała mnie p Bosacka ale też śledzę tego bloga bo jest tu sporo ciekawych informacji