Wczasy lecznicze nad morzem były praktykowane przez naszych dziadków i pradziadków. Nadmorskie sanatoria i obiekty SPA są popularnym kierunkiem zdrowotnych turnusów niezależnie od pory roku. Nie od dziś bowiem znane są zbawienne dla zdrowia właściwości nadmorskiego klimatu oraz słonej wody.

Dzisiaj przyjrzyjmy się im razem! Sprawdź, czemu warto używać soli do kąpieli.

Sól – właściwości lecznicze

Bogata w związki mineralne sól morska łączy szereg właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Zawarte w soli sód i potas działają drenująco na skórę, wspomagając kuracje antycellulitowe. Poprawiają krążenie, wspomagają odchudzanie, przyspieszając usuwanie tłuszczu i toksyn z organizmu. Magnez wspiera regenerację mięśni oraz łagodzi ich ból po wysiłku i w czasie choroby. Bierze czynny udział w odbudowie komórek skóry i chroni ją przed wpływem wolnych rodników. Wapń natomiast wzmacnia naczynia krwionośne oraz potęguje działanie witaminy C, dzięki temu cera jest gładka a siateczka drobnych naczynek – mniej widoczna. Wpływając na budowę włókien kolagenowych, pomaga zachować młody wygląd skóry.

Właściwości soli morskiej nie ograniczają się do zbawiennego wpływu na kondycję skóry i ciała. Gdy my zanurzamy się w słonej wodzie, odpoczywa również nasz umysł. Pod wpływem ciepła sól rozpuszcza się, uwalniając drogocenne związki. Nie bez powodu nadmorski klimat sprzyja leczeniu chorób dróg oddechowych, między innymi astmy. Zmianie ulegają również właściwości wody – sól zmiękcza twardą, wodociągową wodę, zapobiegając przesuszaniu skóry. Solna kąpiel otula ciepłem, miękkością i zapachem, łatwo ulec pokusie, aby pozostać w kąpieli „jeszcze minutkę”.

Sól działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, dzięki czemu chętnie wykorzystywana jest jako środek wspierający leczenie chorób skóry ciała i głowy. Warto, aby sięgały po nią osoby zmagające się z trądzikiem, łupieżem, łuszczycą i egzemą, koniecznie po konsultacji z dermatologiem lub innym lekarzem prowadzącym leczenie.

 

Piękna sylwetka, odprężenie i zdrowie

Sól morska „wyciąga” wodę z organizmu oraz wspomaga usuwanie toksyn. Oczyszcza organizm oraz pomaga pozbyć się bolesnych i nieestetycznych obrzęków. Wspomaga nawet przemianę materii. Odświeża i zmiękcza naskórek. Kąpiel z dodatkiem soli odpręża, redukuje stres. Wykorzystywana w gabinetowych i domowych zabiegach SPA będzie nieocenionym sprzymierzeńcem w walce o piękną sylwetkę i zdrową skórę.

To tylko wybrane, najważniejsze korzyści jakie niesie ze sobą sól morska do kąpieli. Właściwości tego jakże nieskomplikowanego kosmetyku trudno zmieścić w jednym artykule. O szerokim spektrum zastosowań decyduje nie tylko skład chemiczny soli, ale także fakt, że jest ona bardzo dobrze tolerowana przez ludzki organizm. Sól morską do kąpieli z czystym sumieniem polecamy każdemu jako miły wstęp do codziennej pielęgnacji ciała.

Gdy na nadmorskie wakacje musimy jeszcze poczekać, możemy właściwościami soli cieszyć się w zaciszu własnej łazienki. Duży wybór produktów sprawia, że z łatwością wybierzemy nie tylko kosmetyk odpowiadający na specyficzne potrzeby naszej skóry, ale także taki, który zarówno formą, jak i zapachem zachęci nas do regularnej pielęgnacji.