Pielęgnacja, która wprawia w świąteczny nastrój

Okres świąt to dla dużej części z nas czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Czas zwalnia, a my możemy oddać się ulubionym czynnościom bez nerwowego spoglądania na zegarek. Jak przygotować swoje ciało i umysł do tego okresu, aby już teraz poczuć, że Święta tuż, tuż?

Moc zapachu

Czas bezpośrednio poprzedzający Święta niejednokrotnie kojarzy się z wytężoną pracą. Obowiązki zawodowe, poszukiwanie upominków dla bliskich, sprzątanie i przygotowywanie domu na przyjęcie gości sprawiają, że w wolne dni świąteczne padamy ze zmęczenia. Czy nie jest tak, że zapominamy o sobie w tym całym przedświątecznym zamieszaniu? A gdyby tak wykraść codziennie kilkanaście minut tylko dla siebie, by z większą radością celebrować wyjątkowy czas z najbliższymi?

Przygotowanie ciała i umysłu na Święta nie musi być czasochłonne. Wystarczy, że w naszej pielęgnacji zastąpimy część kosmetyków tymi, które ukoją nas ciepłym aromatem. Rozgrzewające, korzenne kosmetyki do mycia ożywią zapachem i otulą niczym ulubiony sweter. W porannej pielęgnacji proponujemy wypróbowanie kosmetyków z goździkami, które orzeźwią, odświeżą a do tego zadziałają antyseptycznie, łagodząc podrażnienia i pomagając pozbyć się drobnych niedoskonałości. Dodatkowo goździki działają przeciwpotnie, co nie jest bez znaczenia, gdy skazani jesteśmy na okrywanie ciała wieloma warstwami ubrań. A może przygotowywaliście w dzieciństwie pachnące ozdoby z pomarańczy i tej aromatycznej przyprawy? Po goździkowym prysznicu lub peelingu proponujemy zastosowanie olejku z dodatkiem pomarańczy, który nie tylko pięknie pachnie i skutecznie nawilża ale także pomaga w walce z cellulitem i poprawia koloryt skóry.

Jeśli wieczorem zależy nam na wyciszeniu, warto co jakiś czas zastąpić szybki prysznic ciepłą kąpielą. Gdy codzienne obowiązki przypominają maraton, tym bardziej warto przeznaczyć co drugi, lub chociaż jeden wieczór w tygodniu na domowy rytuał SPA. Świat bez nas na tę chwilę nie zginie, a my po krótkim wypoczynku w zaciszu łazienki zyskamy siły do nowych wyzwań. Spośród zimowych, wyciszających i rozgrzewających składników warto wypróbować sole i olejki do kąpieli z dodatkiem cynamonu, kakao lub wanilii. Balsam orzechowy z dodatkiem kakao dodatkowo wzmocni skórę i przyspieszy jej nocną odnowę. Delikatny zapach czekolady nie będzie też drażnił co wrażliwszych nosów. Po takim zabiegu najlepiej wskoczyć pod ciepłą kołdrę dla wzmocnienia efektu regeneracji skóry ... i umysłu.

Intensywna regeneracja

Jeśli o intensywną pielęgnację ciała nie zadbaliśmy już jesienią, to teraz jest ostatni moment na wdrożenie regeneracyjnych zabiegów. Aby na Święta cieszyć się zdrową skórą ważne, aby odpowiednio wcześniej zadbać o części ciała, które w codziennym pośpiechu wydawały się niezauważone. Zdrowo wyglądająca skóra będzie naszą najpiękniejszą ozdobą, niezależnie od tego, w jakiej kreacji zasiądziemy przy świątecznym stole.

Pierwsze przymrozki to sygnał, że ze szczególną uwagą powinniśmy chronić nasze dłonie i usta. Te, wystawione na zmienne warunki atmosferyczne wymagają od teraz szczególnej troski. Warto wypracować sobie nawyk sięgania po balsam do ust oraz po masło do pielęgnacji dłoni w każdej wolnej chwili – przed wyjściem na dwór, lub w przypadku dłoni – po każdym ich umyciu.  O dłonie i paznokcie warto szczególnie zadbać w ferworze sprzątania i gotowania, gdy narażone są na działanie silnych detergentów. Nawilżona skóra ust natomiast to podstawa pięknego, trwałego wieczorowego makijażu i gwarancja czułych pocałunków pod świąteczną jemiołą.

Bądź gotowa na rodzinne spotkania, na harce w śniegu i długie, zimowe spacery. Albo otul się zapachem pierniczków, czekolady i cynamonu, i zaszyj z dobrą książką pod ciepłym kocem. Zadbaj o siebie, a czas świąteczny będziesz wspominać z przyjemnością jeszcze długo. Tego Tobie i sobie życzymy na święta!

Powiązane produkty

Komentarze (4)

  • magda
  • 2017-12-13 18:27:36
  Lubię zapach świąt, korzenny, cytrusowy, kosmetyki też są super jak tak pachną, zwłaszcza zimą fajnie się nimi otulić :)
  • milena
  • 2017-12-20 13:41:16
  Najbardziej lubię te zimowe kosmetyki pachnące cynamonem i korzenne, super rozgrzewają i fajnie działają na skórę
  • ula
  • 2018-01-24 16:19:07
  Zimą takie kosmetyki są idealne, zresztą akurat ja cały rok mogę takich używać, zwłaszcza ten olejek z pomarańczą, uwielbiam jego zapach
  • iwona
  • 2018-12-13 09:38:16
  Kupiłam sobie pokaźni zapas różnych fajnych kosmetyków o świetnych korzennych zapachach i faktycznie coś w tym jest, wpadłam w świąteczny nastrój dużo wcześniej niż rok temu :)