W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy, dlaczego warto poświęcić trochę czasu na codzienne stosowanie balsamu do ciała. Dziś spróbujemy Cię przekonać do wybierania kosmetyków do pielęgnacji ciała o naturalnym składzie. 

Skóra to największy organ naszego ciała. Jak gąbka chłonie wszystko to, co na nią nakładamy, i transportuje składniki (te dobre i złe) w głąb ciała. To, jakiej jakości kosmetyki nakładamy na jej powierzchnię nie może pozostać bez wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu. Skupiając się na przemyślanym wyborze balsamów do ciała, sprawisz, że Twoja skóra będzie pobierała każdego dnia mniej szkodliwych substancji, zyskując w zamian dawkę składników odżywczych: witamin, soli mineralnych i tłuszczów roślinnych.

Naturalne składniki zawarte w wysokiej jakości balsamach wykazują dużą biozgodność z komórkami skóry. Z tego wynika kilka niewątpliwych zalet balsamów o naturalnym składzie: szybciej wnikają w głąb skóry niż konwencjonalne kosmetyki, a do tego nie uczulają, są łagodne, a jednak intensywnie odżywiają naskórek.

W odrębnym artykule opisaliśmy sztuczne składniki, powszechnie wykorzystywane w drogeryjnych kosmetykach, które mogą mieć negatywny wpływ na stan naszej skóry a nawet całego organizmu (zapraszamy do zapoznania się z opisami tych substancji: klik). W naturalnych balsamach do ciała Fresh&Natural nie znajdziesz: sztucznych konserwantów, parabenów, olejów mineralnych, SLS/ SLES, ftalanów,  PEGów i PPGów.  W naturalnych balsamach sztuczne konserwanty, parabeny i oleje mineralne zastąpione są masłami i olejami roślinnymi. Zamiast sztucznych aromatów i kolorantów zapach i kolor balsamu uzyskiwany jest przez zmieszanie olejków eterycznych lub np. dodanie kakao.

Stosując naturalny balsam do ciała, mamy gwarancję, że używany kosmetyk nie podrażni naszej skóry, nie zaburzy gospodarki hormonalnej organizmu i nie przyczyni się do zatrzymywania toksyn w ciele (a także nie wprowadzi kolejnych szkodliwych związków). Dzięki temu balsamy naturalne są przyjazne dla alergików, osób zmagających się z problemami skórnymi (trądzikiem, AZS), kobiet w ciąży i dzieci. Dzięki prostym i jawnym składom jesteśmy w stanie kontrolować zawartość kosmetyków, wybierając te, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom i eliminując ewentualne alergeny (kiedy np. jesteśmy uczuleni na orzechy lub określone grupy ziół czy olejki).

Balsamy o naturalnym składzie nie rozleniwiają naszej skóry. W przeciwieństwie do konwencjonalnych odpowiedników nie działają powierzchownie, dając złudny, natychmiastowy „efekt”. Działają długotrwale, mobilizując skórę do pracy. Nie tworzy powłoki upiększającej nasze ciało z wierzchu, a dostarcza organizmowi składników niezbędnych do tego, aby skóra była zdolna do samoregulacji. Oznacza to, że przy systematycznym stosowaniu naturalnego balsamu mamy rzeczywisty wpływ na kondycję naszej skóry, także głębszych jej warstw. Jego działanie koncentruje się na przywróceniu naturalnego rytmu funkcjonowania naszej skóry i jej regeneracji.  W sytuacji, gdy raz zapomnimy o użyciu kosmetyku, efekty jego dotychczasowego działania nie „cofną” się gwałtownie, jak to bywa w przypadku nawet najdroższych drogeryjnych specyfików. Ile razy po odstawieniu chemicznego kosmetyku zauważyłaś, że Twoja skóra w szybkim czasie wróciła do stanu z przed jego stosowania?

O stosowaniu naturalnych balsamów do ciała może przekonać Cię też fakt, że są one całkowicie przyjazne zwierzętom. Nie tylko nie zawierają składników pochodzących od martwych zwierząt, ale także nie są testowane na naszych małych przyjaciołach.