Jedna filiżanka gorącego, mocnego naparu z kawy wystarczy, aby podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie tłuszczu. Wspomagając krążenie krwi, dotlenia organizm. Dzięki temu wkrótce po wypiciu espresso uzyskujemy efekt „odświeżenia” umysłu a kondycja, zarówno psychiczna, jak i fizyczna, ulega poprawie. Bogata jest w antyoksydanty chroniące komórki ciała przed uszkodzeniami. Jeden kubek kawy to solidna dawka witamin z grupy B oraz potasu, manganu i magnezu.

Kawa pobudza umysł i skórę

Powstawanie cellulitu jest objawem ograniczenia cyrkulacji wody i limfy w ciele. To grudki  powstałe przez nagromadzenie tłuszczu lub wody pod skórą dają niepożądany efekt „pomarańczowej skórki”. Peeling pozwala usprawnić przepływ wody i limfy w organizmie, zaś kawa, dzięki zawartości kofeiny, pomaga pozbyć się toksyn zalegających pod skórą, a także przyspiesza spalanie tłuszczu.

Zawarte w kawie witaminy z grupy B (B2, B3, B5) mają właściwości regenerujące i łagodzące. Biorą udział w regulowaniu gospodarki hydrolipidowej, pomagając pozbyć się nadmiaru wody nagromadzonej pod skórą. Jest to wyjątkowo istotne, gdy zmagamy się z tak zwanym cellulitem wodnym. Szczególną rolę odgrywa witamina B5, odpowiadającą dodatkowo za utrzymanie elastyczności i jędrności naskórka. Składniki mineralne, takie jak mangan, magnez i potas, wygładzają nierówności, pozwalają zachować młodą skórę, nie dopuszczając do rozwoju wolnych rodników. Działają regenerująco i odpowiadają za odpowiednie nawilżenie naskórka.

W łatwy sposób peeling kawowy przygotujesz samodzielnie w domu. Jeśli korzystasz na co dzień z ekspresu lub kawiarki – idealnie! Zaparzona już raz kawa nadal zachowa swoje pielęgnacyjne właściwości a Ty powtórnie wykorzystasz surowiec. To ekologiczne działanie, wpisujące się w popularny ostatnio nurt zero waste.

Antycellulitowy peeling kawowy 

Idealny peeling na cellulit powstaje ze składników najwyższej jakości: mielonej kawy, cukru gruboziarnistego oraz idealnej mieszanki olejów. Stosowany przez Fresh and Natural olej z nasion winogron wzmacnia działanie kosmetyku. Najlepsze rezultaty uzyskasz, zachowując ostrożność podczas kąpielowego lub prysznicowego rytuału z użyciem scrubu. Przez zbyt obfite namoczenie skóry możesz doprowadzić do rozpuszczenia się cukru. Do tego nie powinno się dopuścić, jeśli zależy Ci na silnym działaniu złuszczającym. Jeśli natomiast chcesz osiągnąć delikatny efekt masażu, możesz nie przejmować się zanadto wodą, poddając uroczemu działaniu masujących drobinek kawy, które same w sobie również oczyszczą i pobudzą naskórek, choć już nie tak intensywnie.

Działanie kawowego peelingu na cellulit nie ogranicza się wyłącznie do złuszczania obumarłych komórek naskórka. Poza właściwościami wygładzającymi wyróżnia się działaniem silnie drenującym, poprawiającym ukrwienie oraz usprawniającym przepływ wody i limfy. Wspomaga usuwanie nadmiaru wody oraz spalanie nagromadzonego pod skórą tłuszczu, dlatego chętnie wykorzystywany jest zarówno w walce z cellulitem tłuszczowym, jak i wodnym. Wspiera regenerację skóry, uelastycznia ją, nadając zdrowy, młody wygląd. Dodatkowo cudownie pachnie, pobudzając do działania. Zachęcamy do sięgnięcia po kosmetyk nie tylko wówczas, gdy zmagasz się z cellulitem ale zawsze wtedy, gdy Twoja skóra potrzebuje oczyszczenia a Ty – dodatkowej dawki energii.