Jak używać peelingu?

Dokładny peeling skóry ciała jest popularnym zabiegiem oczyszczającym, poprzedzającym masaże olejami i balsamami w salonach kosmetycznych i SPA. Doceniają go profesjonaliści ze względu na natychmiastowy efekt – dokładny, uważnie przeprowadzony peeling pozwala na pozbycie się warstwy martwego naskórka, odsłaniając zdrowe części skóry i pozwalając na skuteczniejsze wchłanianie kosmetyków. W krótkim czasie nasza skóra staje się  oczyszczona, odświeżona i miękka.

Jak używać peelingu, gdy chcemy przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu?

Dziś prezentujemy kilka wskazówek, które mamy nadzieję, pomogą Wam zachować młodą, promienną skórę także w jesienno-zimowym okresie.

Aby pielęgnacja ciała była skuteczna, warto 2-3 razy w tygodniu wykonać peeling w domu. Jest to wystarczająco krótki czas aby nie dopuścić do nabudowywania się warstw martwych komórek naskórka. Z drugiej strony, odstępy między zabiegami są wystarczająco długie, aby nie zaburzyć naturalnego cyklu regeneracji skóry i nie podrażnić jej swoją pielęgnacyjną nadgorliwością. Zalecamy jednak skrupulatność jeżeli chodzi o objęcie peelingiem całego ciała, tu nie warto uznawać wyjątków.

 

Peeling dolnych partii ciała

Nogi i stopy to często pomijane w jesiennej i zimowej pielęgnacji części ciała. Niejednokrotnie wychodzimy z założenia, że skoro strefy te są w chłodne dni osłonięte, to nie ma co nazbyt zawracać sobie nimi głowy. To tutaj tkwi podstawowy problem, gdy w pierwsze ciepłe dni wstydzimy się założyć krótkie spodenki i sandały. Kluczem skutecznej, naturalnej pielęgnacji jest regularność. Wystarczy, że  peeling nóg i stóp wykonamy przy okazji peelingu całego ciała, czyli 2-3 razy w tygodniu. Gdy jednak obserwujemy, że nasze nogi i stopy są zmęczone, a skrywanie ich pod warstwami ubrań sprawia, że ich skóra szybciej się przesusza i rogowacieje, warto wprowadzić dodatkowy zabieg w tygodniu. Niemniej ważna jest późniejsza pielęgnacja – codzienne nakładanie balsamu lub kremu na całe ciało, nie wyłączając stóp i nóg.

 

Czy peeling na suchą skórę to dobry pomysł?

Tak! Pozbycie się martwego naskórka wspomoże regenerację i efektywniejszą pielęgnację przesuszonej cery. Warto zwrócić uwagę na dobór kosmetyku – w przypadku suchej, ale przy tym wrażliwej skóry, rekomendujemy peeling na bazie cukru. Duże kryształki ścierające nie tylko delikatnie usuną poszarzałą warstwę naskórka, ale również, dzięki masażowi, usprawnią transport w głąb skóry drogocennych związków zawartych w kosmetyku.

 

Niezależnie od typu skóry ważne jest zachowanie kilku podstawowych zasad:

  • Peeling nakładamy zawsze na zwilżoną skórę – po umyciu ciała pod prysznicem lub po kąpieli. Unikniemy wówczas podrażnień – drobinki będą gładko sunęły po skórze a my unikniemy mocnego, szkodliwego pocierania skóry.
  • Kosmetyk rozprowadzamy po całym ciele wykonując okrężne ruchy. Taki regularny, szybki masaż pobudzi naczynia krwionośne i limfatyczne do pracy. Dzięki temu skóra zyska bodziec do regeneracji a i my rozluźnimy się nieco.
  • Na koniec warto pamiętać o bardzo dokładnym spłukaniu drobinek - nierozpuszczone kryształki pozostałe na skórze mogą ją podrażniać. 

Wszystkie peelingi powinna łączyć wspólna cecha – olejowa baza i naturalny skład. Dzięki temu zabieg będzie nie tylko przyjemniejszy ale i łączyć będzie oczyszczenie z odżywianiem. Już na etapie peelingu do komórek skóry docierać będą składniki odżywcze zawarte w naturalnym olejku a skóra od razu po wyjściu spod prysznica i osuszeniu będzie miękka i nabierze zdrowego koloru. Już wtedy rozpocznie się regeneracja skóry, którą warto przyspieszyć balsamem lub olejkiem do ciała, a kiedy dodatkowo otulimy wtedy pachnące ciało miękką dzianiną zregeneruje się nie tylko ciało, ale i nasz umysł.